Військовослужбовці в Україні отримують як щомісячне грошове забезпечення, так і додаткові фінансові винагороди. Сума грошового забезпечення залежить від посади та особливостей проходження служби, режиму секретності, наукового ступеня тощо. Розмір додаткових доплат також залежить від кількох факторів та варіюється від 30 000 до 100 000 гривень.
Сайт Pro Гроші розповідає, на які виплати можуть розраховувати військовослужбовці у липні 2023 року.
Які доплати отримають військові у липні?
Найбільшу грошову винагороду у розмірі 100 000 гривень виплачують військовим, які беруть участь в активних бойових діях або вчиняють заходи з національної безпеки й оборони країни. Тобто, право на отримання такої виплати мають бійці, які:
- вели бойові дії безпосередньо на лінії зіткнення, в тому числі перебуваючи в першому ешелоні оборони або наступу;
- виявляли повітряні цілі суперника у районах ведення воєнних дій;
- вели повітряний бій чи здійснювали польоти;
- перебували у складі підрозділу ракетних військ і артилерії, діючи в заходах з вогневого ураження противника;
- воювали на тимчасово окупованих територіях і між позиціями військ;
- здійснювали вогневе ураження повітряних або морських цілей;
- виводили повітряні судна з-під удару ворога з виконанням зльоту;
- брали участь у бойових діях на кораблях, катерах, суднах в морській чи річковій акваторії поза межами пунктів базування;
- відбивали збройні напади на об’єкти під охороною, звільняли їх від окупації та насильного заволодіння зброєю та бойовою технікою.
Доплату у розмірі 50 000 гривень можуть отримати військовослужбовці, які виконують бойові завдання у складі військового органу управління. У такому випадку Генштаб та головнокомандувач ЗСУ вирішуватимуть, де саме знаходиться територія, на якій виконуються такі завдання.
Військовослужбовці, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть участі в боях, можуть розраховувати на грошову винагороду у розмірі 30 000 гривень. Це також стосується й військових, які перебувають на бойовому чергуванні та відбивають повітряні атаки ворога, незалежно від району виконання завдання.
Які ще додаткові виплати належать українським службовцям?
В Україні ухвалили законопроєкт про виплати та відпустки військовослужбовцям. Документ передбачає запровадження таких нарахувань:
- особам у звʼязку із пораненням, яких зарахували у розпорядження відповідного командира – 20 100 гривень;
- за строкову військову службу – 6 000 гривень;
- курсантам – 2 350 гривень;
- інструкторам у військових частинах – від 15 000 до 30 000 гривень.
Також, відповідно до законопроєкту, деякі службовці матимуть право на отримання додаткових виплат. Така допомога передбачена для:
- поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці виплат за останньою займаною посадою, а з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 20 100 грн за порядком КМУ;
- померлих внаслідок поранення – одноразова виплата у розмірі 100 000 грн на умовах КМУ;
- тяжко поранених на лікуванні, полонених та зниклих безвісти – щомісячна додаткова винагорода у розмірі 100 000 грн на умовах КМУ.
Яку компенсацію за оренду житла можуть отримати військові?
Згідно з чинним законодавством, така грошова допомога виплачується військовослужбовцям щомісяця. Розмір компенсації за оренду житла на родину з двох осіб становить:
- у Києві – 3 800 гривень на місяць;
- в обласних центрах – 2 850 гривень на місяць;
- в інших населених пунктах – 1 900 гривень на місяць.
Якщо сім'я військового складається з трьох або більше осіб, то сума допомоги збільшується у 1,5 раза:
- у Києві – до 5 700 гривень на місяць;
- в обласних центрах – 4 275 гривень на місяць;
- в інших населених пунктах – 2 850 гривень на місяць.
Раніше ми розповідали, на які пільги мають право військові у 2023 році. Також ми писали, яку додаткову грошову допомогу можуть отримати контрактники. Більше про військову службу в Україні читайте в нашій спецтемі.