Наразі навіть при прийомі на роботу варто дотримуватися правил обліку військовозобов'язаних. Якщо їх ігнорувати, то роботодавці можуть отримати чималі штрафи. Аналогічна ситуація й під час вступу на навчання.
Це передбачено правилами ведення військового обліку.
Виходить, що в обов'язковому порядку ви маєте надати один із військово-облікових документів:
для призовників – посвідчення про приписку (приписне свідоцтво);
для військовозобов’язаних – військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
для резервістів – військовий квиток.
Також зверніть увагу, що в Україні на початку цього року додалася можливість пред'явити певні документи в електронному вигляді. Ви можете використати застосунок "Дія".
Якщо на підприємстві виявлять, що роботодавець порушив вимоги, то його оштрафують. Під час дії воєнного стану ця сума становитиме від 5 100 грн до 8 500 грн.
Чому перевірка військового квитка просто на вулиці є незаконною
За словами адвоката Романа Сімутіна, начальникам ВЦА дозволено встановлювати обмеження певних конституційних прав та свобод. Зокрема, надано право на перевірку документів, авто, вантажів тощо.
Цей порядок надсилає до пункту 7 постанови №1456, де уповноважена особа має право вимагати документи, що засвідчують особу чи спеціальний статус. Але не просто так, а лише за наявності 7 підстав, наприклад, якщо ви вчинили правопорушення тощо.
Статтею 13 ЗУ "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, що засвідчують особу або її спеціальний статус", визначено вичерпний перелік таких документів. До документів, що засвідчують особу та громадянство відносять паспорт, у тому числі закордонний. А документи, що засвідчують особу та його спеціальний статус – це посвідчення водія та вид мігранта.
Зверніть увагу, що військового квитка у цьому списку немає.
Чим аргументують перевірку військового квитка ТЦК
Відповідні перевірки військові аргументують наступними документами:
- статтею 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану";
- постановою Кабінету міністрів №1456 від 29.12.2021 року;
- наказом начальника ВЦА (військово-цивільної адміністрації) на прикладі начальника Чернівецької обласної ВЦА від 02.05.2022 р. "Про окремі питання організації мобілізації", який зобов'язав громадян області носити із собою військово-облікові документи для перевірки.
Раніше сайт Pro Гроші писав про виплати військовим на соціально-побутові потреби, та розповідав, хто і скільки може отримати. Також ми повідомляли, як мобілізують чоловіків до 27 років та кого зараховують у запас.