UA RU

Українці можуть непогано заробити на відходах – скільки коштує 1 кг пластику

Українці можуть покращити екологію планети, продавши пластик на повторну переробку, а не просто викинувши у смітник

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть заробити гроші на пластикових відходах

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Накопичення полімерних відходів – це глобальна проблема, з якою довгий час намагаються боротися уряди країн на національному рівні. Кожна людина здатна внести невеликий вклад у розчищення планети від пластику, здавши його на повторну переробку, а не викинувши на смітник. Це допоможе не тільки екології, адже на продажі відходів можна непогано заробити.

Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує здати кілограм пластику в Україні.

Які пластикові відходи можна здати

Компанії в Україні приймають чимало різновидів вторинних полімерів. Варто спочатку дізнатися про можливість продажу конкретних відходів, перш ніж відвозити їх у пункт прийому. Загалом для повторної переробки підходить:

Можна здати як залишки виробів і конструкцій, так і цілі речі. Кінцева вартість обчислюється залежно від кількох традиційних показників, а саме обсягу, ступеню забрудненості та типу сміття. Бажано перед здачею відсортувати відходи за видами, щоб було легше порахувати ціну за кілограм і не давати приймачам шансу вигідніше забрати ваш товар.

Щоб отримати більше коштів, рекомендується накопичувати пластик і здавати великими обсягами – від 500 кг і більше. Тоді оплата вас приємно здивує!

Ціни за 1 кг пластикових відходів

Наші громадяни можуть здати вторинну сировину за такими цінами (середні по Україні):

Віддавши пластикові відходи на повторну переробку, ви не тільки отримаєте фінансову вигоду, але й зробите особистий вклад у боротьбу зі зміною клімату та глобальним потеплінням. Адже рециклінг полімерів допомагає зменшити викиди парникових газів, таких як діоксид вуглецю (CO2).

Плюс на виробництво пластикових речей витрачають значну кількість нафти та інших природних ресурсів. Тож переробка сировини дозволить ефективніше розподілити використання цих матеріалів і скоротить необхідність видобутку.

Заробіток на відходах нержавійки

Раніше ми розповідали, що в Україні є досить непоганий попит на нержавіючу сталь. Це пояснюється самою назвою брухту: завдяки достатньому вмісту нікелю він забезпечений високою стійкістю до корозії та псування. Іншими словами, не покривається іржею. Ця властивість робить нержавійку чудовою сировиною в різних галузях.

Щоб здати її на брухт, спершу потрібно розібратися у параметрах, а саме категорії прокату, марці сплаву, вазі, розмірах тощо. Від них залежить кінцева вартість і заробіток. Чим більше у сплаві нікелю, тим затребуванішим є брухт. Найбільше цінується сталь марки А2, причому її досить легко віднайти в домашніх умовах, адже з такого матеріалу роблять деякі кухонні предмети.

Загалом по Україні ціни починаються від 20 грн/кг і доходять до 55 грн/кг. Найдорожче приймають нержавійку в Запорізькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях. А найдешевше – у Тернопільській та Львівській. Лише в пункті прийому можна точно дізнатися, який вміст нікелю у складі та скільки коштує завезений брухт.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що заборонено здавати на брухт в Україні. Також ми повідомляли, що ціни на брухт невпинно падають і розповідали, що відбувається на світовому ринку металів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі