В Україні продовжується робота над відновленням мобільного зв'язку після масштабного ракетного обстрілу в останні два тижні. Армія Росії за цей час випустила по нашій країні близько 200 ракет, атакувавши об'єкти енергоінфраструктури та житловий сектор. Без світла залишилися мешканці Києва, Харкова, Житомира, Львова, Тернополя, Рівного, Хмельницького та багатьох інших міст та сіл. Але завдяки надзусиллям українських енергетиків зараз у нашій країні вже працює 73% мобільної мережі.
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Енергетики та телеком-компанії працюють 24/7, щоб скоріше повернути людям зв'язок на всій території України", – розповів він.
За його словами, після відновлення енергетики мобільні оператори перепідключили половину базових станцій. Завдяки цьому мільйони українців нарешті подзвонили рідним та дізналися останні новини.
За інформацією Михайла Федорова, ситуація зі зв'язком значно покращилась у таких областях:
- Кіровоградській;
- Дніпропетровській;
- Волинській;
- Миколаївській;
- Полтавській;
- Харківській;
- Житомирській.
Стабілізаційні роботи з мережею продовжуються у Черкаській, Львівській, Рівненській, Вінницькій та Чернівецькій областях.
"В решті регіонів поки що є труднощі зі зв'язком. Найвідчутніші проблеми в Донецькій та Запорізькій областях", – підсумував Михайло Федоров.
Як бути на зв'язку без інтернету і коли зникає мобільна мережа
Раніше ми вже писали, що бути на зв'язку з рідними та близькими завжди можна за допомогою кількох месенджерів. Всі вони працюють через мережу Bluetooth, яка в наш час є у кожному смартфоні. Такими месенджерами можуть бути:
- Bridgefy;
- Briar;
- Rumble;
- Serval Mesh;
- Vojer;
- Walkie Talkie;
- FireChat;
- Signal Offline Messenger.
Але не забувайте, що для спілкування у цих месенджерах потрібно тримати телефон зарядженим.
Також можна спробувати підключитись до внутрішнього роумінгу. Він підтримується SIM-картами Vodafone, Київстар та lifecell.
Щоб підключити цю функцію, необхідно вимкнути автоматичний вибір мережі у налаштуваннях телефону (Android: налаштування – мобільна мережа (або підключення) – оператор, iOS: параметри – стільникові дані – вибір мережі).
Потім потрібно:
- знайти та вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR або LIFECELL;
- якщо підключитися не вдалося, спробувати знову або вибрати іншу мережу;
- після підключення перевірити можливість здійснювати дзвінки та надсилати SMS.
Раніше ми розповідали, що зміниться для абонентів Київстару з 1 грудня цього року. Також ми писали про те, що потрібно зробити українцям, щоб залишитися зі світлом.