UA RU

Протези та реабілітація — хто має право на безплатну допомогу від держави

З'ясовували, хто може пройти безплатну реабілітацію та як подати заяву на отримання протезів від держави

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть отримати безкоштовні протези від держави

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Військові та цивільні в Україні можуть отримати безплатні протези та скористатися послугами реабілітації. Відповідна опція з'явилася через те, що внаслідок ракетних та авіаударів значно зріс рівень інвалідизації населення.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

Хто може претендувати на допомогу

Відповідно до закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" право на соціальні гарантії забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні мають:

Як пройти безплатну реабілітацію

Реабілітація — це комплекс заходів, яких потребує людина, котра зазнає або може зазнати обмеження повсякденного функціонування внаслідок стану здоров'я.

Для цього особа з інвалідністю чи її законний представник мають подати за зареєстрованим чи задекларованим місцем проживання, чи перебування до органів соціального захисту населення, чи центрів надання адміністративних послуг заяву в паперовій формі чи через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Які документи треба подати

Згідно з українським законодавством, до заяви потрібно додати такі документи:

Після цього орган соціального захисту населення повинен надати інформаційні матеріали щодо механізму забезпечення засобами реабілітації та отримання компенсації. Крім того, надають перелік підприємств із зазначеними контактами, куди українці можуть звернутися з питань забезпечення допоміжними засобами реабілітації.

Після того, як особа з інвалідністю чи її представник оберуть підприємство, на якому вони хочуть отримати допоміжний засіб реабілітації, вони мають звернутися до нього з відповідною заявою.

Як змінювалися виплати військовим

Як ми писали раніше, в лютому 2023 року уряд кардинально змінив підхід до нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. До того часу всі, хто перебував у тилу, мав право на 30 тисяч грн. Мова про службовців Сил оборони, зокрема поліцейських, співробітників НАБУ, Держспецзв’язку тощо. За участь у бойових діях на фронті передбачалася винагорода в розмірі 100 тисяч грн.

Але з 1 лютого 30 тисяч виплачували тільки тим, хто виконував бойові завдання згідно з наказами. Плюс надбавка належала особам, відрядженим до військових адміністрацій у районах ведення воєнних дій.

Водночас законопроєкт №8212 вже ухвалений і підписаний президентом Володимиром Зеленським, змінив деякі норми та передбачив щомісячні виплати в розмірі 100 тисяч грн для поранених осіб, які перебувають на лікуванні, і полонених/зниклих безвісти.

Тим, кого визнали непридатними до військової служби й зарахували в розпорядження командирів, призначили додаткову виплату 12 тисяч грн. Але мова про доплати поліцейським та особам рядового й начальницького складу служби цивільного захисту в документі не йшла.

Інструктори отримуватимуть мінімальну виплату в розмірі 15 тисяч грн і максимальну 30 тисяч грн.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що повістки стануть непотрібними та розповідав, які правила мобілізації пропонують змінити в Раді. Також ми повідомляли, як підтвердити відстрочку та коли загрожує штраф.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі