На початку липня The New York Times написав про те, що російські спецслужби читають ваш Telegram, Signal та WhatsApp. Однак українське науково-популярне видання "Куншт" також вирішило розібратися в цій темі й результати виявились дещо іншими.
Про це йдеться на сторінці видання в Instagram.
За дослідженнями видання "Куншт", месенджери Whatsapp і Signal є надійно зашифрованими. Тобто навіть якщо якийсь хакер зайде у ваш обліковий запис, він не зможе відкрити діалоги.
А от з Telegram ситуація інакша. У ньому можна приховати лише "секретні чати", тобто ті, які ви самі зашифруєте. Для цього варто обрати опцію в контактах перед тим, як написати повідомлення. Навіть якщо у вас уже був діалог, секретний чат все одно можна запустити.
Російські спецслужби дійсно можуть читати ваші повідомлення. Але це можливо лише у тому випадку, якщо ви використовуєте російських операторів зв'язку чи месенджери, які розташовані на території РФ.
Як захистити свій обліковий запис
Використовуйте VPN. Віддавайте перевагу тим, які мають зрозумілу модель монетизації.
Налаштуйте в месенджерах відмову від peer-to-peer дзвінків, тобто від людини до людини.
Відмовтеся від використання застосунків, які не є для вас критично важливими та які підозрюють у передачі даних третім сторонам.
Останні оновлення Telegram
Наприкінці минулого року у застосунку з'явилися нові емодзі, покращився процес входу та пріоритезації під час завантаження файлів на Android.
Найбільші оновлення з'явилися у плані реакцій на повідомлення та доступних емоджі.
Реакції без обмежень:
- в особистих чатах і групах зʼявилося нове розширене меню реакцій;
- усі користувачі отримають доступ до десятків нових реакцій, зокрема, реакцій, раніше зарезервованих для користувачів Premium;
- реакції, якими ви користуєтесь найчастіше, завжди будуть показуватися вгорі;
- передплатники Premium можуть реагувати на повідомлення тисячами користувацьких емодзі, а також ставити до 3 реакцій на повідомлення.
Як перевірити, чи зламано ваш Telegram-акаунт
- У списку активних пристроїв з'явиться невідомий вам пристрій.
- Повідомлення для вас, які ви не прочитали, будуть прочитаними.
"Для того, щоб кібершахрай заволодів вашим акаунтом, потрібно 24 години. Після цього незнайомий пристрій стане довіреним, а тоді вже можна видаляти інші активні сесії", — пояснив начальник відділу протидії злочинам у сфері комп'ютерних систем Департаменту кіберполіції Євгеній Дороганов.
Більше про це ви можете прочитати тут.
Раніше сайт Pro Гроші також розповідав про те, як шахраї "розводять"українців на OLX. Також ми писали, які зараз існують телефонні афери.
Більше про фінансові афери, які вигадують шахраї, читайте в нашій спецтемі.