Після смерті пенсіонера можна отримати виплати, які людина не встигла отримати за життя.
Про це нагадали в Пенсійному фонді.
Подати заяву на недоотриману пенсію померлого можна у сервісному центрі, так і дистанційно – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.
Перелік необхідних документів в обох випадках однаковий.
Які документи слід подати із заявою
- свідоцтво про смерть;
- документи, які підтверджують родинні стосунки з померлим пенсіонером;
- документ, що посвідчує особу заявника;
- реквізити банківського рахунку.
Крім того, члени сім’ї надають паспорт або інші документи, які засвідчують їхнє проживання з пенсіонером на день його смерті. Непрацездатні члени сім’ї померлого пенсіонера подають документи, що засвідчують перебування на його утриманні.
Якщо недоотримана пенсія увійшла до складу спадщини, то для її одержання також додається свідоцтво про право на спадщину.
Як отримати гроші
Недоотримані людиною за життя кошти сплачує Пенсійний фонд шляхом зарахування коштів на поточний банківський рахунок. Якщо у одержувача поточний банківський рахунок відсутній, то виплату можна одержати через міжнародну платіжну систему "Швидка копійка": у будь-якому відділенні Ощадбанку, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.
Індексація пенсій 2023
Для українських пенсіонерів вже у березні проведуть масштабну індексацію пенсій, за результатами якої виплати збільшаться у багатьох категорій громадян. Загалом сума доплати встановлюватиметься індивідуально, але вона не перевищуватиме 1 500 гривень.
Тож пенсії українців зростуть наступним чином:
- мінімальна пенсія 1 920 грн зросте на 384 грн;
- до пенсії 2 100 грн додадуть 420 грн;
- до пенсії 3 000 грн – 600 грн;
- до пенсії 3 500 грн – 700 грн;
- до пенсії 4 000 грн – 800 грн;
- до пенсії 5 000 грн – 1 000 грн;
- до пенсії 7 500 грн – 1 500 грн.
При цьому пенсіонери віком від 70 років й надалі отримуватимуть вікові надбавки до основних виплат:
- від 70 до 75 років – 300 грн;
- від 75 до 80 років – 456 грн;
- від 80 років – 570 грн.
Найкращий спосіб накопичити на пенсію
Раніше сайт Pro Гроші розповідав про те, якщо на старості років ви не хочете повністю залежати від держави, то можете спробувати самостійно накопичити собі пенсію. Все залежить від того, скільки ви можете відкладати.
Якщо є можливість відкладати лише 1 000 гривень на місяць, то можна дивитися на такі інструменти як державні пенсійні фонди або накопичувальне страхування життя.
Але, якщо ви можете виділити зі свого бюджету, наприклад, 100 доларів на місяць або 1 000 доларів на рік, то краще розглядати іноземні світові акції. Таким чином можна інвестувати на фондовому ринку через американського брокера.
Раніше ми розповідали, кому з українців "світить" надбавка на отримання пенсій. Також сайт Pro Гроші писав, чи багато громадян України отримують понад 10 000 гривень пенсії та чому розмір виплат не збільшать.