UA RU

Небезпечні PIN-коди: які комбінації цифр не можна встановлювати на картку

Часто для PIN-коду обирають рік народження, тож чимало комбінацій починаються з 19

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Які комбінації цифр краще не використовувати для PIN-коду

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Всі банківські картки вимагають для активації та використання чотиризначні коди. Це допомагає захистити кошти на рахунку від зловмисників, але часто люди не замислюються над рівнем унікальності свого PIN-коду, що дозволяє шахраям легко його вгадати.

Про це пише видання Sante Plus.

Числа, які складаються з чотирьох цифр, сягають близько 10 000 значень. Тобто теоретично вгадати комбінацію дуже важко, ймовірність натрапити на дійсний PIN-код невелика. Але на практиці виявляється, що користувачі банківських карток не надто відповідально ставляться до вигадування коду.

Наприклад, часто люди використовують рік свого народження, аби точно не забути комбінацію. Тож чимало кодів починаються з 19 або 20. Дві останні цифри вгадати набагато простіше, що відкриває для зловмисників шлях до грошей на картках. Тож краще не допомагати шахраям і вигадувати PIN-коди більш хаотично.

Ще одна вірогідність натрапити на вірну комбінацію – підібрати цифри по рядках клавіатури на банкоматі. Наприклад, 1470, 2580, 3690 тощо. Загалом рекомендується ніколи не здійснювати активацію картки наступними кодами:

Водночас існують комбінації, які вважають досить безпечними, бо вони не створені за жодною популярною схемою. Тож аферисти з найменшою ймовірністю їхвідгадають. Наприклад:

Як захистити банківську картку

Шахраї все частіше вигадують нові способи крадіжки коштів з рахунків. Тож користувачам варто відповідальніше підійти до захисту персональних даних. А ще бажано дотримуватися простих правил, що допоможуть вберегти фінанси. Зокрема не варто тримати PIN-код записаним близько біля картки. Бажано його запам’ятати та не відтворювати на інших носіях.

І взагалі рекомендується періодично змінювати код платіжної картки. Робіть це через банкомат і тільки у відділенні фінустанови. Також не завадить встановити добовий ліміт на зняття готівки, щоб обмежити списання значних сум.

Якщо часто купуєте товари чи послуги в інтернет-магазинах, не зберігайте дані на сайтах. Це прямий шлях до передання інформації зловмисникам. Не розголошуйте PIN і CVV2-коди третім особам, навіть якщо це працівники банку чи представники правоохоронних органів.

Наостанок, спробуйте під’єднати послугу SMS-інформування про операції на рахунку. Так ви вчасно отримуватимете сповіщення про всі транзакції та зможете одразу відреагувати на небажані списання та інші неправомірні дії на картці.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що українцям пропонують роботу, де можна дурити росіян. Також ми повідомляли, що шахраї вигадали нову схему, та розповідали, як українцям не потрапити "на гачок".

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі