Національний банк погодив зміну назви українського "Альфа-Банку".
Про це повідомив голова наглядової ради комерційного банку Роман Шпек в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
За словами Шпека, тепер фінустанова називатиметься "Сенс Банк" і відповідні зміни до статуту вже погоджені.
Натомість представник банку наголосив, що потрібно підготувати безліч документів і зробити ще багато роботи. Планується, що остаточно банк змінить назву у грудні цього року.
"Повірте, нам, колективу, морально та психологічно важливо не бути пов'язаними з російським "Альфа-Банком". Це основна причина зміни назви у цей час", — заявив Шпек.
Представник наглядової ради сподівається, що клієнти також позитивно відреагують на перейменування "Альфа-Банку".
Зменшення активів
Роман Шпек назвав зменшення активів банку позитивною новиною, яка свідчить про високий рівень контролю та управління кредитним портфелем.
Наприклад, рівень обслуговування корпоративних кредитів сягає 85%.
"Звичайно, були панічні настрої в перші місяці війни, у тому числі через новини про підсанкціонованість кінцевих бенефіціарів або на тлі фейків, які останнім часом про нас постійно намагаються поширити. Але ситуація вирівнюється", - запевнив Шпек.
Він також додав, що у 2023 році фінансовий стан банку навряд чи суттєво покращиться, але фінустанова зможе підтримувати операційну дохідність і знає, як це зробити.
Націоналізація "Альфа-Банку"
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонується вивести з ринку системно важливий банк на підставах, які настали під час війни в Україні.
Йдеться саме про "Альфа-Банк", який потребує величезної суми докапіталізації. Ініціатором проєкту стали стали голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев спільно зі своїм заступником Ярославом Железняком.
Про те, чому "Альфа-Банк" хочуть націоналізувати і чим ця процедура відрізняється від тієї, що зробили з ПриватБанком, читайте в нашому матеріалі.
Раніше ми також писали, як змінились доходи та витрати українських банків.