10 листопада 2023 року Національний банк України вводить в обіг ще одну нову обігову пам’ятну монету. Вона має назву "Антонівський міст", адже присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні.
Про це пише НБУ.
"Монета щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України", – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний.
Про дизайн монети
Вона досить схожа на звичайну монету номіналом 10 гривень. Однак відрізняється її реверс. Він тематичний, містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету. Також є транспортні розв’язки на обох кінцях мосту, що роблять його цікавим і оригінальним.
Аверс монети схожий на стандартний. У центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Про обіг та реалізацію монети
Поступово в готівковий обіг введуть майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет. Але частина тиражу сформують в спеціально оформлені ролики. Туди входитиме 25 обігових пам’ятних монет "Антонівський міст". Тираж роликів – 20 тисяч штук. Придбати ви їх зможете в:
інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку;
банках-дистриб’юторах ( АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк").
НБУ презентував монети під назвою "Захисниці"
Раніше ми також розповідали вам про те, що Нацбанк випустив нові пам'ятні монети "Захисниці", присвячені до Дня захисників та захисниць України, який відзначається 1 жовтня. Загалом планується випустити 50 000 таких монет.
Дизайн монети відображає відважність та волелюбність, щирість і дбайливість українських жінок, які виступають у ролі матерів та захисниць. На аверсі монети можна побачити символічну композицію з матері та захисниці, що стоять поруч і дивляться в майбутнє.
На реверсі монети представлені стилізоване зображення жіночого волосся, заплетеного в косу, а також контур жіночої фігури в плахті.
Якщо вас зацікавила ця тема, то більше інформації про цю монету ви можете знайти в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми повідомляли, що НБУ випустить в обіг нові банкноти. Також ми писали, за яку копійку українці можуть отримати 20 тисяч гривень.