UA RU

Мобілізація в Україні: які безплатні медпослуги доступні ветеранам війни

Ветерани мають право на медичні послуги, які не обмежуються лише обстеженням чи направленнями

Фото: Pixabay. Колаж: Pro Гроші

Ветерани війни можуть отримати безплатну медичну допомогу

Фото: Pixabay. Колаж: Pro Гроші

Під час воєнного стану до лікаря первинної медичної допомоги можна звернутися без декларації. Раніше укладення договору за місцем проживання чи прописки було обов'язковим. В Україні триває загальна мобілізація, тож українські захисники можуть отримати безплатно лікарську допомогу в терапевта.

Детальний перелік послуг, які надаються за програмою медичних гарантій у 2022 році, можна переглянути на офіційному сайті Національної служби здоров'я України.

Ветерани військової служби мають право на первинну медичну допомогу, отримання направлень чи рецептів, обстеження, консультації тощо. Всі ці послуги абсолютно безплатні, наприклад, йдеться про загальний аналіз крові, вакцинацію, лікування коронавірусної інфекції, електронні направлення, видачу довідок і тому подібне.

Також до переліку медичних послуг, які доступні ветеранам військової служби на безоплатній основі, входять:

Залучення ветеранів після закінчення війни

Українців планують залучати до відновлювальних робіт згідно зі спеціальностями, знаннями, вміннями та навичками, яких потребує економіка конкретного регіону. Представники Міністерства у справах ветеранів України запевнили, що "за посередництва держави військовий після переходу до цивільного життя має отримати змогу стати Воїном відновлення, для цього потрібно надати йому всі інструменти одночасно підтримувати свою сім’ю".

Уряд також працює над створенням системи переходу від військової служби до цивільного життя. Насправді це нелегкий етап, адже війна здатна сильно вплинути на людину і позбавити її соціальних навичок. Проте планується започаткувати інституційну реформу у сфері безпеки та оборони, щоб створити людиноцентричний підхід до переходу у цивільне середовище.

Обов'язковий медичний огляд мобілізованих

Стандартним етапом загальної мобілізації є проходження військово-лікарської комісії. Під час медогляду призовник отримує висновок щодо стану здоров'я, відповідно до нього приймається рішення про придатність для військової служби.

Часто саме за результатами медичного огляду військовозобов'язаний отримує відстрочку від служби. Зазвичай тимчасове звільнення надають на два місяці три рази поспіль. Якщо через пів року стан здоров'я людини не змінюється на краще, військово-лікарська комісія прийматиме рішення про визнання повної непридатності.

Завдяки медогляду можна остаточно дізнатися, чи наявні захворювання, що сприяють віднесенню призовника до однієї з категорії. Діагноз, вказаний у "білому квитку", не є підставою вважати, що людину не призвуть на службу під час війни, оскільки перелік хвороб при загальній мобілізації значно вужчий, ніж у мирний час.

Раніше сайт Pro Гроші писав, хто повинен пройти медкомісію у військкоматі. Також ми повідомляли про демобілізацію після року служби: Зеленський відповів, чи це можливо.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі