UA RU

Мобілізація в Україні: чому жінкам-медикам почали масово вручати повістки

Під час воєнного стану деяким жінкам також можуть вручати повістки та викликати до військкоматів

Фото: УНІАН, Суспільне. Колаж: Pro Гроші

Як проходить мобілізація жінок-медиків

Фото: УНІАН, Суспільне. Колаж: Pro Гроші

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої повістки можуть вручати не тільки чоловікам призовного віку, а й жінкам, які мають медичну освіту. Однак примусово на фронт їх ніхто не відправляє.

Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Мобілізація жінок-медиків

Маляр наголосила, що будь-які чутки про примусову мобілізацію жінок – не більше ніж фейк. Дійсно, деякі жінки-медики вже отримали повістки, але для уточнення та, у разі необхідності, оновлення даних.

За словами заступниці міністра оборони, це абсолютно нормальна процедура, яка існувала й у мирний час. Адже, відповідно до законодавства, жінки-медики повинні кожні п'ять років з'являтися у військкоматах та уточнювати свої дані.

"В Україні не мобілізують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. І тим паче не відправляють силоміць на передову", – каже Ганна Маляр.

Військовий облік жінок

В Україні відклали до 1 жовтня 2023 року взяття на військовий облік жінок. Восени деякі жінки мають відвідати територіальні центри комплектування (військкомати) з відповідною заявою та іншими документами:

Після звернення жінок до ТЦК на них відкриють особові справи з усіма даними, зокрема про наявність/відсутність:

Серед зазначених в наказі спеціальностей є:

Раніше ми розповідали, чи реально під час мобілізації потрапити до конкретної військової частини. Також ми писали, в кого є право служити за місцем проживання. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі