До лав Збройних сил України можуть вступити всі охочі. Дозволено це навіть засудженим. Однак зверніть увагу, що у цьому випадку все залежить від злочину, який вчинила людина.
Про це розповіла заступниця директора Регіонального центру з надання безплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.
Згідно зі статтею 616 Кримінального процесуального кодексу України, деяких засуджених можуть забрати на службу до ЗСУ.
Якщо вас підозрюють або звинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, а також обрали вам запобіжний захід (тримання під вартою), то ви можете звернутися до прокурора із заявою про його скасування для подальшого призову на військову службу.
Після цього прокурор:
- розглядає клопотання;
- оцінює відповідні ризики;
- звертається з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до слідчого судді.
Надалі слідчий суддя або суд невідкладно розглядає клопотання прокурора і виносить рішення про запобіжний захід.
Однак зверніть увагу й на те, що є категорії підозрюваних та обвинувачених, які не можуть звільнитися з місця позбавлення волі заради служби. Йдеться про:
- осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України;
- злочинців, яких обвинувачують в умисному вбивстві, зґвалтуванні, незаконному позбавленні волі чи викраденні людини.
Кого можуть мобілізувати після 60 років
Сайт Pro Гроші вже писав про те, що наразі для українців встановлено максимальний вік військової служби. Він дорівнює 60 років. Однак під час війни декого можуть мобілізувати й після цього віку.
Йдеться про вищий офіцерський склад, а саме:
- генерал-майора;
- генерал-лейтенанта;
- генерал-полковника;
- генерала армії України.
Ба більше, законом передбачено, що під час особливого періоду деякі військові можуть залишитися на службі ще на 5 років після настання граничного віку. Тут немає поділу на категорії чи приналежність до військових формувань, адже дозвіл дають всім українцям, які самі того захотіли.
Однак важливо, що для цього треба мати високу професійну підготовку та унікальний досвід практичної роботи на займаній посаді. Для подальшої служби в ЗСУ потрібно отримати висновок військово-лікарської комісії про придатність за станом здоров’я.
Якщо вас зацікавила ця тема, то більше інформації ви можете дізнатися в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чому повістки вручають людям з відстрочкою та непридатним. Також ми повідомляли, що в Україні хочуть запровадити нову підставу для звільнення з військової служби.