UA RU

Колишній голова Нафтогазу Коболєв не вніс заставу: чи заморожені його рахунки

Підозрюваний мав внести кошти протягом п'яти днів від дня оголошення рішення та повідомити про це прокурора, уточнили в САП

Фото: УНІАН, Нафтогаз. Колаж: Pro Гроші

За Коболєва не внесли заставу

Фото: УНІАН, Нафтогаз. Колаж: Pro Гроші

Колишній голова компанії "Нафтогаз" Андрій Коболєв не вніс заставу в розмірі 229 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба САП.

Коли Коболєв мав внести кошти

"Згідно з рішенням суду, підозрюваний мав внести кошти протягом 5 днів з моменту проголошення рішення, тобто до 06.03.2023, і зобов'язувався повідомити про це детектива/прокурора. Однак станом на 07.03.2023 інформація про внесення застави у встановленому судом розмірі так і не надійшла до органу досудового розслідування", — йдеться у повідомленні.

У САП також зазначили, що рахунки Коболєва суд не заарештовував у цьому кримінальному провадженні.

"Також зараз з боку НАБУ і САП відсутні будь-які ініціативи щодо блокування рахунків підозрюваного, які б перешкоджали йому використовувати наявні у нього фінансові активи", — додали в прокуратурі.

Однак, як стверджує сам Коболєв у Facebook, його рахунки із грудня були заблоковані.

Які премії отримував Коболєв

За даними слідства, керівник Нафтогазу, який очолював компанію у 2014-2021 роках, в травні 2018 року всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників компанії, на підставі якого йому виплатили майже 261 млн гривень (еквівалент 10 млн доларів) за екстраординарні досягнення. Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 рр.

В НАБУ пояснили, що ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн гривень). До того ж за ті самі досягнення екскерівникові компанії виплатили премію й у 2017 році у 12,49 млн гривень.

Загалом упродовж 2018 року підозрюваному, як вважає слідство, незаконно виплатили коштом компанії понад 229,25 млн гривень (різниця між фактично виплаченою премією і максимально допустимим її розміром).

У НАБУ також повідомили, що під час розслідування антикорупційні органи стикнулися з перешкодами з боку колишнього керівництва Нафтогазу, яке скерувало документи стосовно виплати премій голові правління держкомпанії до іноземних юридичних радників, які відмовлялися за запитом Національного бюро про міжнародну правову допомогу їх видати.

"Однак, після одержання інформації щодо повернення у 2022 році цих документів у розпорядження компанії, детективи НАБУ їх вилучили, що допомогло надати належну правову оцінку діям колишнього керівника компанії", – зазначили в НАБУ.

Яке покарання загрожує Коболєву

Ексголові Нафтогазу інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Раніше ми писали, що восени 2022 року змінили главу Нафтогазу. Також ми пояснювали, чому відбулись перестановки у керівництві Нафтогазу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі