Міністерство внутрішніх справ не збирається оприлюднювати списки рядових "Гвардії наступу".
Про це розповів профільний міністр Ігор Клименко в інтерв’ю Укрінформу.
За його словами, наразі вже зареєстровано 23 тисячі заявок охочих вступити до бригад.
"У нас уже зареєстровано понад 23 тисячі заявок. Інформація щодо більш як 35 тисяч заявок, яка була розповсюджена, є недостатньо точною, бо у кількість 35 тисяч входить і кількість наданих консультацій. Чистих заявок у нас — понад 23 тисячі", — зазначив Клименко.
Хто ще подає заяви
За словами міністра, близько 5 відсотків від усіх заявок надійшли від жінок. Відомо також, що іноземців до бригад "Гвардії наступу" вирішили не записувати.
"З іншого боку, нам подавали заявки наші громадяни, які проживають на території інших країн. Їх не більше 1-1,5 відсотка від поданих анкет. Тому ми станом на сьогодні маємо справу виключно з громадянами України", — пояснив Клименко.
Хто керує "Гвардією наступу"
За інформацією Ігоря Клименка, командири підрозділів — це відкриті, публічні особи. Вони спілкуються з кандидатами на проходження служби у цих бригадах і формують внутрішньоколективний настрій.
"Списки по рядових бійцях ми, звичайно, не будемо ніде оприлюднювати. Увесь особовий склад, насамперед — розвідка, штурмові підрозділи — це люди, які на час війни будуть надзвичайно закриті від надання інформації широкому загалу", — сказав глава МВС.
Відповідаючи на запитання, скільки у цих бригадах буде людей із системи Міністерства внутрішніх справ, а скільки – добровольців, Клименко сказав, що у різних підрозділах відсоткове співвідношення може бути різним.
"У різних підрозділах це співвідношення є різним — і 40 відсотків людей із системи, і 35, і 45. Це стає зрозумілим при формуванні цих підрозділів", — сказав міністр.
За словами Клименка, серед новобранців вже є затверджені у штаті цих підрозділів.
"Звичайно, що вже є ті новобранці, які були прийняті та проходять службу, проходять відповідний вишкіл. Це — тисячі людей, але точніші цифри не можу називати. Та вони вже зараз отримують форму, екіпірування і виїжджають на полігон для проведення навчання", — сказав міністр.
Яку зарплату обіцяють бійцям
Відомо, що "мінімалка" зараз у місці постійної дислокації — на рівні від 25 тисяч гривень. Далі це буде визначатися районом перебування конкретної людини й веденням бойових дій.
"Тобто, ця сума — це база. Але, наприклад, якщо говорити про громадянина, який був майором, то він одразу отримає пару тисяч за звання. Відповідно, від посади людини також залежатиме, яким буде її грошове забезпечення", — пояснив Клименко.
Він додав, що комплектування цих підрозділів буде постійним.
"Бо, по-перше, ми вже готові комплектувати й наступні бригади, тому що дійсно є дуже багато наших громадян, які хочуть вступити у "Гвардію наступу". А по-друге, ми прекрасно розуміємо, що іде війна і що ми будемо мати, у тому числі й санітарні втрати, і поранених людей треба буде кимось замінювати", — сказав міністр.
До того ж підрозділ не може постійно бути на війні, він має проходити ротацію. Тож має вистачити саме людських сил, аби давати бійцям відпочивати.
"Тому ми ці бригади будемо постійно поповнювати новими бійцями", — сказав Клименко.
Що таке "Гвардія наступу" та для чого її створили
Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу", мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема, у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.
Формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило, зокрема, через велику протяжність лінії фронту та після обговорення з верховним головнокомандувачем.
"У нас (у МВС — ред.) є зведені загони, які на війні ще з 2014 року. Хтось із них у свій час звільнився зі служби, хтось проходив службу далі у підрозділах прикордонної служби, нацгвардії або поліції. Після того, як ми на добровільних засадах запропонували створити один чи два підрозділи, зʼявилось багато охочих у всіх службах", — наголосив глава МВС.
Раніше ми вже розповідали вам про те, хто входить до військового резерву України. Також ми писали, хто з призовників підлягає бронюванню та чому саме.
Більше про мобілізацію в Україні ви можете прочитати в нашій спецтемі.