Взимку українці неодноразово залишалися без світла через ворожі обстріли Росії. Саме тоді почався "бум" на генератори. Однак наразі в країні вже є стабільне електропостачання. Отже, у деяких підприємців зʼявляється логічне питання: що робити з генераторами, які придбали про запас та чи потрібні вони будуть нам в майбутньому.
Про це для The Page розповів співзасновник Fibermix та Savex Minerals Віктор Андрухів.
Здавати в оренду
Багатьом підприємцям набагато вигідніше заплатити за оренду генератора, аніж придбати його за 20−30 тисяч доларів. Деякі підприємці вже зараз здають в оренду малопотужні генератори на декілька діб і більше.
Завдяки цьому ви зможете поступово компенсувати витрати на устаткування. Отже, "заморожені" кошти перетворюються на бізнес.
Тримати генератор "у коморі"
Потрібно лише дотримуватися умов зберігання. Наприклад, тримати в окремому приміщенні з гарною вентиляцією та відповідною вологістю.
Також варто періодично вмикати генератор, згідно з його технічним паспортом.
Перепродати за кордон через постачальника, у якого генератор був придбаний
Це більше підходить для генераторів із великою потужністю. У таких продавців є свої клієнтські бази й вони можуть зберегти гарантійні умови.
Однак зверніть увагу, що у такому випадку ви втратите близько 25% від вартості енергоносія, але отримаєте "живі" гроші.
Віддати генератор ЗСУ
"Я вважаю такий варіант інвестицією у наші Збройні Сили, які кожну хвилину оберігають наш спокій. Де-де, а там устаткування необхідне завжди у максимальній кількості", – говорить Віктор Андрухів.
Подбайте про завтра
Наразі українці вже залишаються зі світлом. Однак, навіть за відсутності нових ракетних атак українська енергосистема все ще перебуває в дефіциті, який необхідно компенсувати.
Тому важливо не забувати, що наразі ще триває війна, а тому аби убезпечити себе, то варто почекати з продажем устаткування.
Яка ситуація зі світлом в Україні була до обстрілу
Укренерго стверджує, що на території країни вже протягом досить довгого періоду не було великого дефіциту потужності в енергосистемі. Ситуація стабільно хороша. Експерти планують, що вона такою і залишиться. Однак нові атаки росіян можуть зашкодити цьому.
Збільшення світлового дня, сезонне потепління впливають на поступове зниження споживання електроенергії в Україні.
Ще на стабільність роботи енергосистеми вплинули:
- ефективна робота ППО;
- введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;
- аномально тепла зима, яка дозволила не вмикати додатковий електрообігрів;
- підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;
- сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що павербанки ще знадобляться, і розповідав, чому можуть повернутися відключення світла. Також ми повідомляли, що в Yasno пригрозили відключенням послуг після перемоги.