UA RU

Деяким українцям заборонено одружуватися – кого це стосується

Шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, але іноді навіть цього недостатньо

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Не всі українці можуть одружитися

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Шлюб – справа особиста. Кожна людина самостійно вирішує, кого їй обирати собі в партнери. Та не завжди держава може узаконити цей союз. Існує перелік випадків, коли це зробити неможливо.

Про це повідомляє Міністерство юстиції.

Кому законодавством України заборонено укладати шлюб

У шлюбі між собою не можуть перебувати рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра. Зверніть увагу, що повнорідними є брати й сестри, які мають спільних батьків. А от неповнорідними є брати й сестри, які мають спільну матір або спільного батька.

Також державна реєстрація шлюбу не здійснюється між:

Однак за рішенням суду офіційно одружитися можуть рідна дитина усиновлювача та усиновлена ним дитина, а також дві усиновлені дитини, адже вони не є повнорідними.

У шлюбі між собою не можуть бути також усиновлювач та усиновлена ним дитина. Але шлюб все-таки може бути законним у тому випадку, якщо ви скасуєте усиновлення.

Скільки беруть РАЦСи за свої додаткові послуги

Більше читайте в нашому матеріалі.

Як подати заяву на шлюб онлайн

Більше необов’язково парі йти до РАЦСу, заповнювати паперові заяви та проходити перевірку в держреєстратора. Українці можуть за 15 хвилин зробити все необхідне на порталі "Дія", обравши місце, час, формат та зал.

Варто лише авторизуватися на сайті та перейти у розділ "Сім’я", обравши послугу "Заява про шлюб". Після цього заповніть анкету та вкажіть деталі процедури. Потім одразу ж дається змога сплатити адміністративний збір, після чого останній крок – підписати заяву електронним підписом.

Раніше сайт Pro Гроші писав, яких помилок ви можете припуститися при розірванні шлюбу. Також ми повідомляли, як розлучитися в Україні дистанційно.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі