Українські пенсіонери продовжують отримувати пенсії. Однак деякі люди мають повернути частину грошей. Адже стало відомо про переплати пенсійних виплат.
Про це повідомили в Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Одна з причин переплат пенсій – пенсіонер несвоєчасно повідомив про те, що він працевлаштувався або зайнятий підприємницькою діяльністю.
Абзацом 2 пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, передбачено, що у разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) пенсіонер зобов’язаний повідомити про це орган Пенсійного фонду України упродовж 10 днів після працевлаштування.
Також до Пенсійного фонду ви маєте надати копію наказу про прийняття на роботу, копію трудової книжки із записом про працевлаштування або копію цивільноправового договору.
Якщо ви не повідомите про працевлаштування самі, то пізніше під час звіряння даних фахівці виявляють цю помилку. У разі відмови повернення грошей пенсіонером, Пенсійний фонд приймає рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії.
Який середній розмір пенсії в Україні-2023
- понад 10 тисяч гривень отримують 9,9% пенсіонерів;
- від 5 тисяч гривень — 23,1%;
- від 4 до 5 тисяч гривень — 15,3%;
- від 3 до 4 тисяч гривень — 21,3%;
- від 2 до 3 тисяч гривень — 29,8%.
Хто отримує 10 місячних пенсій
Раніше ми писали про те, що отримати одноразову виплату в розмірі 10 місячних пенсій можуть працівники комунальних та державних установ.
До страхового стажу зараховують усі періоди роботи в державних та комунальних установах, які вказані в Переліку закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту та посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою КМУ від 04.11.1993 року № 909.
Умови для призначення одноразової допомоги
- якщо призначають пенсію за віком, починаючи з 01.10.2011 відповідно до Закону № 1058;
- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058, працювали у закладах та установах державної чи комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;
- якщо є страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах;
- якщо до цього не отримували жодної іншої пенсії.
Раніше ми розповідали, чи зараховують до стажу час роботи людини за кордоном. Також сайт Pro Гроші пояснював, кому не підвищать виплати до виходу на пенсію. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.