Великий вплив на вартість брухту в Україні має ситуація на світовому ринку. Влітку 2023 року відбувалася стагнація на фоні невисокої активності металургів і сезонного падіння попиту. Навіть Туреччина і Китай довгий час не могли стабілізувати котирування і призупиняли купівлю брухту.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштують різні метали на світових біржах у вересні.
Центром торгівлі ф’ючерсами на промислові метали є Лондонська біржа металів (LME). На неї припадає 80% світового ринку, а ціни виступають в якості глобального довідкового маяка в металургійній галузі та інвестиційних спільнотах країн. Станом на 22 вересня показники на біржі стосовно кольорових металів такі:
- алюмінієвий сплав – 1 492 дол./т;
- алюміній – 2 166 дол./т;
- свинець – 2 203.50 дол./т;
- цинк – 2 473 дол./т;
- мідь – 8 100,50 дол./т;
- нікель – 18 950 дол./т;
- олово – 25 550 дол./т;
- кобальт – 32 490 дол./т.
Сталь, тобто чорний брухт, коштує на Лондонській біржі металів 375 дол./т. Зауважимо, згідно з графіком, вартість сталі значно впала у травні. На початку 2023 року, в період січня-квітня, чорний брухт котирувався за 450 дол./т. Така сама тенденція торкнулася більшості кольорових металів: алюміній у січні коштував понад 2 600 дол./т, нікель – понад 30 000 дол./т, цинк – майже 3 500 дол./т, кобальт сягав 50 000 дол./т.
Коли ціни на брухт в Україні можуть вирости
Раніше ми розповідали, що на формування вартості впливають як ситуація на світовому ринку, так і внутрішні фактори. Що стосується України, то ринок сильно підкосило з початком повномасштабного вторгнення Росії. Чимало переробних підприємств закрилися, змінили формат роботи, встановили високі ціни, щоб втриматися на плаву.
Тож можна впевнено сказати, що позитивний вплив на стан галузі матиме перемога у війні. Звісно, не завадить допомога від держави на підтримку функціонування, особливо у складних зимових умовах. До речі, саме з настанням холодів котирування брухту змінюються, метали стають дорожчими.
Ще один чинник, від якого залежить вартість чорних і кольорових металів – це пальне. Компанії витрачають кошти на транспортування брухту, тому змушені закуповувати обсяги дешевше, аби компенсувати власні фінансові втрати. Тож за умови, що бензин і дизель впадуть у ціні, вартість брухту може вирости.
Раніше сайт Pro Гроші писав, які вироби з нержавійки найдорожче приймають на брухт. Також ми повідомляли про заробіток для українців на брухті заліза і розповідали, скільки коштує 1 кілограм у вересні.