Перевіряти справність газового обладнання потрібно хоча б раз на рік. Найкраще робити це перед початком опалювального сезону, аби без проблем пережити осінньо-зимовий період.
Про це розповіли у пресслужбі компанії "Київгаз".
Яке обладнання точно потрібно перевірити?
Газовики радять перевірити:
- справність димових та вентиляційних каналів
- стан газових приладів, зокрема плити, водонагрівача та котла
Зазначається, що некоректна робота димовентиляційних каналів (ДВК) збільшує ризик накопичення чадного газу в помешканні. Якщо ж некоректно працюють газові прилади – це загрожує виникненню аварійних ситуацій.
"Також несправна робота газового обладнання під час опалювального сезону спричиняє використання більшого обсягу газу. Натомість вчасне технічне обслуговування сприяє економії ваших витрат", — додають у компанії.
Як зрозуміти, що з газовим обладнанням є проблеми?
Сигналом про некоректну роботу обладнання можуть стати:
- зміна кольору в пальнику газової плити з синього на жовтий або червоний.
- наявність звуків, нерівномірне або відсутнє нагрівання води у газовому котлі, а також несвоєчасне вимикання чи вмикання приладу.
- проблеми з нагріванням або подачею води, поява накипу в газовій колонці.
Чи подорожчає газ у новому опалювальному сезоні
"У Нафтогазі", який обслуговує більшу частину українських споживачів пообіцяли, що продаватимуть блакитне паливо своїм клієнтам за ціною 7,96 грн за куб. м (з ПДВ).
Так, очільник компанії Олексій Чернишов заявив, що попри всі ситуації в країни вони продовжать тримати вартість газу на довоєнному рівні.
Як українцям підготуватися до важкої зими
Ми раніше детально розповідали про те, що потрібно зробити українцям, аби бути готовими до наближення нового складного зимового сезону. Мова, наприклад, про:
- усунення причин втрати тепла – ретельна перевірка будинку на наявність тріщин, щілин, некоректно встановлених теплоізоляційних матеріалів та недоліків віконних та дверних отворів;
- розумний вибір палива – для власників твердопаливних котлів краще закуповувати паливо (дрова, пелети, торфобрикети) поза опалювальним сезоном, коли ціни мінімальні;
- підтримку ефективної роботи димоходів – ключовими аспектами є герметичність, теплоізоляція та захист від конденсату;
- перевірку систем трубопроводів та радіаторів – герметичність системи, тиск у розширювальному баку та стан трубопроводів та радіаторів.
Раніше сайт Pro Гроші пояснював, чого очікувати українцям від наступного опалювального сезону. Нагадаємо, що більше про опалювальний сезон в Україні можна дізнатися у нашій спецтемі.