UA RU

Бізнес втрачає пільги, інфляція прискорюється, а комуналка дорожчає попри мораторій – головне про гроші за тиждень

Сайт Pro Гроші розповідає про найважливіші економічні новини тижня, що минув

Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Що змінилося в економічному житті країни впродовж останнього тижня

Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Попри війну та нестабільну економічну ситуацію в Україні продовжують функціонувати усі державні системи. Тож впродовж минулого тижня сталося багато знакових подій. Наприклад, деяким підприємцям все ж скасували спрощену систему оподаткування, а іншим — зменшили штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

Сайт Pro Гроші пропонує згадати, що цікавого сталося у нашій країні з 6 по 12 лютого.

Комуналка дорожчає

У грудні 2022 року Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила підвищити вартість водопостачання, але за кілька днів відмовилася вводити у дію це рішення. Та попри це тарифи зростають у деяких містах. Усе через те, що міська влада може самостійно вирішувати долю цін.

Підвищення тарифів на воду торкнулося або незабаром торкнеться:

Гральний бізнес працюватиме без спрощеної системи оподаткування

Згідно з указом президента Володимира Зеленського, організатори проведення азартних ігор, лотерей, парі, тоталізаторів тощо втратили можливість сплачувати до бюджету лише 2% від обороту.

Надалі спрощену систему оподаткування скасують для усіх фізичних осіб-підприємців. Але повернення податку в розмірі 5% від доходів відбуватиметься поступово, вочевидь, з перехідним періодом для оптимальної адаптації бізнесу.

Деяким українцям скасували штрафи за неоплачені рахунки за газ

Про це йдеться у постанові № 88, яка опублікована на Урядовому порталі. Так, уряд визначив механізми підтвердження обставин, що є підставою для ненарахування санкцій (штрафів, пені) за несвоєчасне проведення розрахунків за природний газ.

Отож, для цього мають збігтися наступні умови:

Зростання цін продовжується

В Україні здорожчали всі групи товарів та послуг. Наприклад, лише за період із січня-2022 до січня-2023 ціни зросли на 26%. Найбільше подорожчання відбулося у сфері транспорту — на 41%. Найменше – одяг та взуття.- на 3%. З їжі найбільше зросли в ціні фрукти, вартість яких стала більшою на 77%, а також яйця – на 73,3%.

При цьому з грудня 2022-го по січень 2023-го ціни в Україні змінилися не так критично. Вартість піднялася лише на 0,8%.

ФОПи сплачуватимуть менші штрафи

Мова про санкції, які застосовуються коли підприємці несвоєчасно реєструють податкові накладні або розрахунки коригування до них. Відтепер розмір штрафів становитиме:

Раніше ми розповідали, за які види доходів українці повинні сплачувати податки. Також ми писали, чи каратимуть підприємців, які не сплачують податки під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі