В Україні запроваджують ініціативу, за якою громадянам судові повістки, повідомлення та виклики надходитимуть у Viber.
Про це повідомив заступник голови Державної судової адміністрації (ДСА) Сергій Чорнуцький.
За його словами, впровадження такої послуги дозволить судам заощадити понад 6 млн гривень на рік. Чорнуцький розповів, що відправити повістку у вигляді SMS-повідомлення коштує утричі дорожче, ніж через Viber.
"Месенджер аналогічно SMS-повідомленням забезпечуватиме доставляння текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику", — йдеться у повідомленні Сергія Чорнуцького.
Втім, повістка у вигляді SMS-повідомлення усе ж залишиться, якщо телефонний номер громадянина не буде прив'язаний до месенджера
Розробкою сервісу, який автоматично надсилатиме судові повістки, займається ДП "Інформаційні судові системи". Роботи практично завершені, сервіс має запрацювати до 10 лютого 2023 року.
"Дія" і судові рішення
Наприкінці 2022 року у "Дії" почали тестувати програму, яка дозволить користувачам перевіряти онлайн документи судових рішень.
Це дозволить отримати електронне судове рішення з електронним підписом судді безпосередньо у смартфоні. Документ має таку саму юридичну силу, як і паперовий.
"Судове рішення — документ суду, який завершує результат розгляду справи. Його можна показати органам місцевого самоврядування, щоб підтвердити, що чоловік і жінка розлучилися. Або органам МВС, щоб забрати права, якщо до цього їх вилучили поліцейські, або пред'явити нотаріусу для відкриття спадщини", — зазначалося у повідомленні.
Чи можуть українцям надсилати повістки у рамках мобілізації онлайн?
Наразі у застосунку "Дія" планують створити електронний військовий квиток, але це не означає, що призовникам почнуть одразу розсилати повістки через додаток. Військовозобов'язані лише надсилатимуть інформацію про себе до військкомату за допомогою "Дії".
Наразі невідомо, коли саме запрацює нова послуга в застосунку. Однак електронний військовий квиток не зобов'язує призовників надсилати свої дані через додаток, вони зможуть це зробити за власним бажанням.
Раніше ми розповідали, що держава планує скоротити терміни оформлення закордонних паспортів. Також ми писали, як в Україні відбувається поділ майна під час розлучення.