В Україні за час війни дедалі більше людей виявляють бажання займатися волонтерською діяльністю: допомагати армії, внутрішньо переміщеним особам, біженцям в інших країнах чи соціально незахищеним пластам населення. Для провадження такої діяльності бажано заснувати благодійний фонд.
Як правильно це зробити і на що звертати увагу, щоб уникнути проблем, розповіло видання SPEKA.
Необхідні документи під час реєстрації та інші особливості процедури
Власний благодійний фонд може створити як юридична, так і фізична особу. Ним може керувати одна людина, при цьому здійснюючи діяльність не лише в Україні, а й через співпрацю з іноземними організаціями.
Перший крок для відкриття фонду – звернутися до Міністерства юстиції із пакетом документів:
- копії сторінок паспорта або ID-картки, копія ідентифікаційного коду;
- два екземпляри протоколу рішення про створення фонду або загальних зборів усіх учасників;
- два екземпляри статуту або установчого акту;
- реєстраційна заявка;
- заявка про реєстрацію неприбуткової організації;
- опис структури власності фонду.
Документи можна подати особисто чи онлайн. У другому випадку папери слід підтвердити електронним цифровим підписом.
Що слід знати засновнику, аби уникнути проблем
Часта помилка новачків під час реєстрації благодійної організації – це неправильна прив'язка до податкової служби. Місце постійної реєстрації має бути пов'язане із місцевою податковою. Під час війни у деяких містах України податкові служби закрилися та перенесли обслуговування клієнтів до інших населених пунктів.
Також пам'ятайте, що засновник фонду повинен подавати звіти про будь-які фінансові операції, навіть якщо витрата становить 1 гривню. Будь-які доходи та залишок на рахунку мають бути враховані та подані до податкової служби.
До речі, під час відкриття організації важливо обрати свою пріоритетну діяльність. Ви не зможете витратити гроші на щось інше, якщо основним видом вибрали, наприклад, допомогу армії.
Насамкінець, не забувайте зберігати всі документи про покупки, витрати, будь-які акти виконаних робіт або послуг. Все це стане в нагоді наприкінці року, коли доведеться подавати звітність.
Раніше ми розповідали, як зняти готівку на окупованих територіях та подати заяву на отримання пенсії.