В Україні запровадили спрощені умови для ведення підприємницької діяльності у сфері надання послуг населенню. Зокрема, Кабмін скасував певні регуляторні норми, які діяли ще з 1994 року.
За інформацією Міністерства економіки, уряд також змінив деякі права підприємців і вимоги до умов ведення бізнесу відповідно до потреб сьогодення.
Які зміни запроваджуються
Відтепер підприємствам не потрібно отримувати схвалення від місцевих органів влади для режиму роботи у сфері послуг. Так з'являться інші зміни до Правил побутового обслуговування населення.
Наприклад, уряд відмовляється від запроваджених ще у 1994 році регуляторних норм. Загалом вводяться такі зміни:
- більше не існує норми щодо обов’язкової сертифікації послуг, оскільки державна система сертифікації ліквідована ще у 2018 році;
- встановлюються права та обов’язки виконавців та споживачів при наданні побутових послуг;
- виконавці отримають право самостійно встановлювати режим роботи об'єктів надання послуг, крім об'єктів, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, режим роботи яких встановлюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад;
- споживачі зможуть розраховуватись за отримані послуги у безготівковій формі;
- діятиме вимога, що надавачі послуг мають спілкуватися державною мовою зі споживачами, або на прохання споживача іншою мовою, прийнятною для сторін;
- визначаються деякі інші особливості надання окремих видів побутових послуг.
Як пояснила міністерка економіки Юлія Свириденко, Україна скасовує вже неактуальні документи та ті, які гальмують розвиток підприємництва та створюють перешкоди для інвестування в Україну.
"Наше завдання — створити таке бізнес-середовище, в якому підприємці не будуть витрачати свою енергію та час на непотрібну дозвільну документацію, а працюватимуть лише над розвитком своїх підприємств", — підкреслила вона.
Хто з підприємців отримає 20 тисяч гривень
Виплати належать ветеранам та членам їхніх сімей, які після 24 лютого 2022 року стали ВПО та мають цьому документальне підтвердження.
Мова про те, що цим людям відшкодують купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи. Щоби претендувати на ці виплати, потрібно відповідати одразу трьом критеріям:
- бути ветераном чи членом родини ветерана;
- бути ФОП чи самозайнятою особою;
- бути внутрішньо переміщеною особою.
До слова, раніше ми вже писали, хто з українців зможе отримати виплату у розмірі 11 600 гривень вже незабаром. Також ми розповідали, яка послуга для ФОПів з'явиться у "Дії".