Напередодні вихідних, у п’ятницю, 9 червня, на українських заправках різко змінились ціни на бензин марки А-92. Водночас, вартість дизельного пального залишилась на тому самому рівні.
Про це йдеться в даних моніторингу Консалтингової групи А-95.
Які вартість пального 9 червня
Згідно з даними аналітиків, на АЗС були встановлені такі середні роздрібні ціни на пальне:
- вартість бензину марки А-92 подешевшала відразу на 88 копійок – пальне зараз реалізують по 42,45 грн/л;
- преміальний А-95+ та популярний А-95 здорожчали на 1 копійку –до 47,56 грн/л і 44,81 грн/л відповідно;
- вартість дизельного пального не змінилася, воно, як і напередодні, коштує 43,26 грн/л;
- середня ціна автогазу, яка тривалий час зберігала стабільність, зросла на 2 копійки – до 21,86 грн/л.
Чому в Україні з 1 липня зростуть ціни на пальне
Раніше ми вже писали про те, що саме з цього часу в Україні почнуть діяти довоєнні ставки ПДВ на пальне. Наразі вони становлять 7%, однак зростуть аж до 20%. Здорожчання пального очікують всі експерти та учасники ринку. Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн запевняє, що зростання цін не вплине на попит.
В українців не зникне потреба в переміщенні, а тому бензин та дизель будуть треба завжди. Відповідно, очікувати на зниження обсягів продажів після здорожчання пального не варто.
Варто розуміти, що ціни зростуть різко та будуть такі показники:
бензин здорожчає на 10–11 гривень за літр;
дизель – на 8 гривень за літр;
автогаз – на рівні 3 гривень за літр.
Якщо вас зацікавила ця тема, то більше цікавої інформації ви зможете знайти в нашому матеріалі за посиланням.
Чому ще підвищення ПДВ на пальне може погіршити ситуацію
Сайт Pro Гроші вже розповідав вам про те, що спочатку зросте вартість пального. Однак головна проблема навіть не в цьому, запевняє директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. Він попереджає, що при встановленні довоєнних податків ринок може знову стикнутися з проблемою повернення схем із несплати ПДВ, який планують підвищити з 7% до 20%.
"Неймовірно, але факт: 7% ПДВ вбили увесь схематоз, який до війни був головною проблемою ринку та податкової. "Ми стільки ПДВ не платили ще ніколи", – за останній рік таке я чув від трейдерів неодноразово. Якщо знов буде 20%, то це шлях назад – у темряву й тінь", – йдеться у повідомленні.
Виходить, що ціни зростуть, а от бюджет не отримає запланованих коштів. За словами експерта, краще залишати ПДВ низьким, а потреби бюджету закривати коштом збільшення акцизів.
Раніше сайт Pro Гроші вже писав, якою була вартість пального 8 червня. Варто почитати й про те, з яких країн завезли найбільше легковиків у 2022 році.