UA RU

АЗС відреагували на проблеми зі світлом – що відбувається з цінами на пальне

Через проблеми з постачанням електроенергії вартість палива поступово росте

Фото: istockphoto. Колаж: Pro Гроші

Ціни на пальне підвищилися через проблеми зі світлом

Фото: istockphoto. Колаж: Pro Гроші

Український автозаправні станції відреагували на проблему з електропостачанням, яка спостерігається наразі по всій Україні. Вартість всіх видів пального дещо зросла станом на 28 листопада.

Дані опубліковано на спеціалізованому порталі Мінфін.

Виросли середні ціни на весь, без винятку, бензин, дизельне паливо та автомобільний газ, хоча останній змінився у вартості всього на 3 копійки. Найбільше подорожчав бензин А-92 – на 1,6%. Загалом по Україні встановлено такі середньостатистичні ціни на пальне:

Попри подорожчання, бензин, дизель та газ є майже у всіх областях України та на заправках більшості мереж АЗС. Традиційно найвищу вартість пропонують ОККО та WOG, наприклад, А-95 на підконтрольній Україні території можна купити за 52 грн у Донецькій та Миколаївській областях.

А-92 відсутній в Сумській, Херсонській, Донецькій та Луганській областях. Найдешевше можна знайти у Запорізькій області, найдорожче – у Харківській. Дизельне пальне продають всі мережі АЗС, лише Луганський регіон не має цього виду пального.

Що відбуватиметься з цінами найближчим часом

Раніше прогнозувалося, що через ріст попиту на бензин та дизель також підвищиться їхня ціна. Перша причина – покупка українцями генераторів для забезпечення резервного живлення в оселях. Ці установки працюють на паливі, тож не дивно, що окрім автомобільних потреб його купуватимуть також для живлення генераторів.

Інша причина – генератори працюють на ще й заправках, щоб забезпечувати функціонування АЗС під час відсутності електропостачання. Установки досить енергозатратні, тож для компенсації витрат мережі можуть підняти ціни на пальне. Нинішнє зростання на декілька десятків копійок чи навіть гривню – це ситуативна проблема, яка характеризується спробами трейдерів виграти час для транспортування нових партій пального з міжнародного ринку.

"Коли ринок привезе необхідну кількість пального, фактор такого генераторного попиту не відіграватиме якусь важливу роль, а вартість залежатиме, як завжди, від закупівельної ціни", – зауважив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

Загалом, зважаючи на кількість завезених в Україну генераторів, попит на бензин та дизель може збільшитися на 15%.

Раніше сайт Pro Гроші писав, який бензин краще використовувати взимку. Також ми повідомляли, що АЗС підвищили ціни на бензин після ракетного обстрілу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі