Все більше українців звертаються за оформленням субсидій, зокрема через зростання тарифів на комунальні послуги. Важливо розуміти, як держава визначає розмір цієї фінансової підтримки та які доходи беруться до уваги при її нарахуванні.
Про те, від чого залежить розмір субсидії та як її нараховують, пояснили в Пенсійному фонді України.
Житлова субсидія – це цільова державна допомога для тих, хто не в змозі самостійно покривати витрати на житлово-комунальні послуги, включаючи оплату управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, а також придбання скрапленого газу або палива для опалення.
В Україні субсидії призначають на підставі доходів конкретного домогосподарства за визначений період. Саме на основі цих даних і розраховується розмір майбутньої фінансової допомоги.
Від чого залежить розмір субсидії
Субсидії розраховуються на основі таких періодів доходів українців:
- для опалювального сезону з 1 жовтня — за I-II квартали поточного року;
- для неопалювального сезону з 1 травня — за III-IV квартали попереднього року;
- два квартали, що передують місяцю звернення за субсидією, якщо це не на початку сезону.
Однак при нарахуванні субсидії на тверде паливо враховуються доходи за минулий календарний рік.
Які доходи враховують при розрахунку субсидії
До складу доходів, що враховуються для призначення субсидії, входять усі види отриманого прибутку, включаючи зарплату, пенсії, частину соціальних виплат і стипендії. Однак деякі види виплат не беруться до уваги, зокрема:
- аліменти;
- виплати для ВПО;
- допомога на дітей під опікою;
- одноразова допомога при народженні дитини тощо.
При визначенні права на субсидію беруться до уваги усі види доходів, окрім деяких соціальних виплат. Чітке розуміння цих правил допоможе правильно підготувати документи для отримання державної допомоги та забезпечити фінансову підтримку у відповідний сезон.
Раніше ми писали, який новий вид державної підтримки можуть отримати українці, а також чи втратять українці субсидії через допомогу від ООН.