Субсидії залишаються важливим інструментом підтримки для багатьох українських сімей, особливо в опалювальний період. Проте, не всі отримувачі субсидій знають, що в певних випадках їм потрібно особисто звертатися до Пенсійного фонду для поновлення цих виплат.
Про те, кому потрібно звернутись до ПФУ для отримання субсидії на опалювальний сезон, розповідає редакція сайту Pro Гроші.
Більшості українців, які отримують субсидії, не потрібно повторно звертатися для їх поновлення на зимовий період. Однак деякі особи повинні відвідати Пенсійний фонд України для отримання цієї послуги.
Кому слід звернутися до Пенсійного фонду
Особиста заява на отримання субсидії потрібна, якщо:
- людина орендує житло;
- у домогосподарстві є внутрішньо переміщені особи;
- у квартирі проживає менше осіб, ніж зареєстровано;
- особа бажає отримати субсидію на купівлю скрапленого газу або пального для опалення;
- раніше їй відмовили в призначенні субсидії на неопалювальний період (через борги, відсутність доходів тощо).
Громадяни зобов’язані інформувати Пенсійний фонд про будь-які зміни у складі сім'ї чи майновому становищі. Це стосується, зокрема, покупок на суму понад 50 000 гривень, таких як угоди з нерухомістю. Для дотримання вимог потрібно подати нову заяву та декларацію.
Від чого залежить розмір субсидії
В Україні субсидії надаються на основі доходів конкретного домогосподарства за визначений період. Ці дані використовуються для розрахунку суми майбутньої фінансової допомоги. Розмір субсидій визначається на основі доходів українців за такі періоди:
- Для опалювального сезону з 1 жовтня — за I-II квартали поточного року;
- Для неопалювального сезону з 1 травня — за III-IV квартали попереднього року;
- За два квартали, що передують місяцю звернення за субсидією, якщо звернення відбувається не на початку сезону.
Проте для субсидій на тверде паливо беруться до уваги доходи за попередній календарний рік.
Раніше ми писали, чи втратять українці субсидії через фінансову допомогу від ООН, а також як з 1 жовтня розраховуватимуть розмір допомоги на сплату комунальних послуг від держави.