Українці, які перебувають за кордоном, невдовзі зможуть користуватися послугами відомої авіакомпанії Ryanair ще більше. Весною та влітку лоукостер планує запустити нові рейси: повітряні судна літатимуть в Італію, Велику Британію, Угорщину, Швецію, Бельгію, Грецію та інші країни світу. Вартість квитків традиційно менша, ніж у конкурентів компанії.
Про це повідомило видання lowcostavia.com.ua.
Всього відбудеться запуск 14 рейсів у період з березня по липень 2024 року. Пасажири зможуть з комфортом дістатися до багатьох європейських держав, у тому числі – Німеччини та Франції. Майже всі літаки курсуватимуть з періодичністю два рази на тиждень, окрім двох. Повний перелік нових маршрутів від Ryanair такий:
- Берлін – Кастельон (з 31 березня);
- Брюссель-Шарлеруа – Гетеборг (з 31 березня);
- Барселона – Аліканте (з 1 квітня 3 рази на тиждень);
- Барі – Жирона (з 2 липня 3 рази на тиждень);
- Единбург – Біарріц (з 1 квітня);
- Единбург – Бержерак (з 2 квітня);
- Бірмінгем – Деррі (з 3 квітня);
- Мілан-Бергамо – Кастельон (з 31 березня);
- Мілан-Бергамо – Скіатос (з 1 квітня);
- Мілан-Бергамо – Бені-Меллаль (з 1 червня);
- Нант – Борнмут (з 1 червня);
- Стокгольм-Арланда – Родос (з 1 червня);
- Франкфурт-Хан – Альгеро (з 2 червня);
- Франкфурт-Хан – Будапешт (з 2 червня).
Придбати квитки можна на офіційному сайті ірландського лоукостера. Ціни дійсно вражають: наприклад, щоб прилетіти з Мілану до Кастельону (Іспанія), потрібно витратити 41 євро, а у зворотному напрямку вартість становить 32 євро (станом на квітень).
Деякі маршрути обійдуться дорожче. Квиток із Франкфурта до Будапешта на 9 червня коштує 68 євро, а зі Скіатосу до Мілана на 8 квітня – 45 євро. Загалом більшість перельотів бюджетні, ціна перебуває в межах 30-40 євро.
Коли в Україні можуть відкрити аеропорти
Повітряний простір України повністю закритий для пасажирських перельотів з початку повномасштабної війни. Але подекуди з’являються думки про потенційну можливість відкриття аеропортів. Аби домогтися цього, необхідно забезпечити людей безпечними умовами. Наразі це неможливо, враховуючи, що російські окупанти продовжують обстрілювати наші міста.
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав чотири ключові компоненти, без яких летовища не зможуть нормально функціонувати в умовах війни:
- максимальний захист аеропортів;
- підготовка інфраструктури;
- механізм страхування;
- компанія, яка здійснюватиме перельоти.
Водночас президент Володимир Зеленський на брифінгу заявляв, що українська влада серйозно задумується над питанням і шукає варіанти, як вирішити проблему. Звісно, без ППО захистити небо не вдасться, але кроки до цього вже здійснюються.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що авіаквитки в європейську країну продають за безцінь та розповідав, куди вигідно летіти. Також ми повідомляли, що з Борисполя вилетів найбільший пасажирський літак.