У Києві під час години пік, коли дороги переповнені, людям важко дістатися на роботу чи на інші важливі справи. Тому, з метою розвантаження автомобільних доріг столиці, було прийняте рішення ввести певні обмеження для великогабаритного транспорту.
Про це повідомили у Київській міській військовій адміністрації.
На засідання Ради оборони Києва розглянули питання щодо розвантаження доріг у місті. Після обговорення цієї проблеми було прийняте рішення: з 20 вересня 2023 року встановити обмеження на в'їзд великогабаритного транспорту у Київ в години пік.
Тобто вантажівки з 7:00 до 10:00 ранку та з 17:00 до 20:00 вечора не матимуть доступу до міста. Це правило буде діяти на в'їздах до столиці, а його дотримання буде контролювати поліція.
"Прошу перевізників із розумінням поставитися до цієї норми. Тим більше, що це не новинка для міста і більшість власників великогабаритного транспорту з такими обмеженнями знайомі. Заборона в’їзду в години пік існувала в Києві й раніше, ще до початку повномасштабного вторгнення", – зазначив начальник КМВА Сергій Попко.
Яку частину зарплати доводиться віддавати за проїзд у Києві
Кожен місяць жителі столиці віддають частину своєї заробітної плати за проїзд у громадському транспорті для того, щоб дістатися на роботу. Наразі проїзд у столиці на таких умовах: метро, автобуси, трамваї та тролейбуси коштують по 8 гривень, а маршрутки обійдуться в середньому в 15 гривень за поїздку.
Якщо брати оптимістичний сценарій, коли людина живе біля метро та працює поруч, або може доїхати до роботи тільки одним видом транспорту (наприклад, трамваєм), то витрати на проїзд в один бік становлять 8 гривень, а туди й назад – 16 гривень. З урахуванням 22 робочих днів в місяць, загальні витрати на проїзд складають лише 352 гривні.
Але в інших випадках, коли людям доводиться користуватися двома видами транспорту (наприклад, маршруткою та метро), щоденні витрати становлять 46 гривень, а місячні – 1 012 гривень.
Отже, при заробітній платі у 20 000 гривень, витрати на проїзд складають близько 5% від загального доходу.
Раніше ми повідомляли, що у вересні Укрзалізниця змінить низку рейсів. Також сайт Pro Гроші вирішив підрахувати, на скільки дорожче щодня їздити на авто, ніж громадським транспортом.