У Польщі посилюють контроль на кордоні з Україною, а саме на кількох пунктах пропуску активізують перевірки товарів, які везуть з нашої країни. Все для того, аби знайти товари, які не відповідають кільком критеріям.
Про це йдеться в Twitter Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.
Нещодавно польський міністр Чеслав Секерський уже провів перевірки на кількох прикордонних пунктах пропуску, а саме:
"Медика";
"Корчова".
Також він анонсував посилення контролю та більшу активізацію перевірок.
"Надмірний імпорт сільськогосподарської продукції з України, яка не відповідає виробничим вимогам ЄС, загрожує конкурентоспроможності польського сільського господарства", – зазначили в міністерстві.
Також інспектує прикордонні пункти заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзєйчак. Він контролює перевірки сільгосптоварів, які ввозяться з України.
Важливо також памʼятати, що раніше уряд Польщі вже зміг отримати від Європейського Союзу (ЄС) поступку в боротьбі за обмеження експорту продовольства з України. Тоді у Брюсселі полякам пообіцяли запровадити "запобіжні заходи". Тобто, такі дії дозволять блокувати продовольство з України.
На такий крок вони підуть лише у випадку, якщо виникне загроза падіння цін у Польщі та інших сусідніх країнах, заявив комісар із питань торгівлі ЄС Валдіса Домбровскіса. За його словами, найбільший вплив експорту української сільськогосподарської продукції відчувають країни-сусіди нашої держави.
Поляки блокуватимуть усі пункти пропуску на кордоні з Україною
Раніше ми вже розповідали про те, що в Польщі розпочнеться загальний страйк фермерів по всій країні. Вони розпочнуть блокаду кордону з Україною 9 лютого 2024 року о 10:00 через такі причини:
неприйнятна позиція Європейського Союзу;
пасивність польської влади в питаннях співпраці з Європейською комісією та дотримання рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.
Польські фермери виступають проти:
імплементації "Європейської зеленої угоди";
стратегії "від ферми до столика";
Спільної сільськогосподарської політики ЄС в її поточному вигляді.
"Польський уряд повинен мати чіткий план сільськогосподарського виробництва, рентабельності виробництва, реконструкції польської переробки та торгівлі. Ми будемо боротися за це до кінця", – додали в польській профспілки фермерів.
Більше про це читайте в нашому матеріалі.
Раніше ми повідомляли, де фермери відновлять блокаду кордону з Україною. Також ми писали, як Румунія змогла домовитися з фермерами розблокувати кордон з Україною.