Цивільні літаки в Україні не літають з 2022 року, адже досі триває повномасштабна війна з Росією. Однак українська влада продовжує працювати над тим, аби відновити роботу хоча б одного аеропорту.
Про це розповів заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма на панельній дискусії в Українському домі пише "Інтерфакс-Україна".
"Я можу сказати, що ми дуже інтенсивно працюємо над відновленням авіасполучення в Україні... Обов'язково зробимо все можливе, щоб це реалізувати", — сказав він.
За словами Шурми, у фокусі уваги влади аеропорт "Бориспіль" у Києві та летовище у Львові, однак найбільшу перевагу віддають саме столиці. При цьому Шурма не відповів, чи запрацює авіасполучення влітку 2024 року.
"У нас є внутрішня "дорожня карта" і графік. Якби це залежало тільки від нас можливо, я був би готовий публічно взяти на себе зобов'язання, але думаю, що частка нашої домашньої роботи тут не більше 20%", — зауважив Шурма.
Також заступник голови Офісу президента додав, що перезапуск авіасполучення в Україні залежить від рішень міжнародних партнерів, незалежних регуляторів, страхових компаній.
Не менш важливим, як пояснив Шурма, є отримання позитивного сигналу з боку європейського регулятора IATA. Також потрібно буде створити надійні страхові механізми, щоб лізингодавці не боялися за свої літаки.
"І тут перед нами стоїть те саме завдання: створити правильні інструменти ризику, щоб авіакомпанії могли літати до Києва, який ми плануємо відкрити", — підкреслив Ростислав Шурма.
Що потрібно зробити для повернення пасажирських авіарейсів
Нещодавно секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов пояснив, які рішення дозволять Україні відновити авіаперельоти. Отже, це:
- захист аеропортів, які прийматимуть літаки з пасажирами;
- підготовка інфраструктури;
- механізм страхування;
- компанія, яка працюватиме в Україніві.
Пасажирський літак у Борисполі
19 грудня 2023 в українське небо здійнявся найбільший пасажирський літак Boeing 777-300, який належить компанії Skyline Express. Політ був суто комерційним: судно перенаправили в Європу для здійснення пасажирських авіарейсів.
"Рейс дотримувався найвищих стандартів авіаційної безпеки та безпеки польотів, відповідно до директив, які діють на час введення воєнного стану в Україні", — розповіли у пресслужбі аеропорту Бориспіль.
Цікаво, що практику перегону літаків з України за кордон застосували не вперше під час повномасштабної війни: це вже четвертий подібний випадок.
Раніше ми розповідали, чому авіаперельоти здорожчають у 2024 році. Також ми писали про європейські країни, куди цього року зможуть подорожувати українці.