UA RU

Це скоро станеться? Зеленський розповів про відкриття аеропорта "Бориспіль"

Президент Володимир Зеленський розповів, наскільки реально відкрити цивільний аеропорт під час повномасштабної війни з Росією

Фото: Скріншот, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Аеропорт "Бориспіль" може відновити свою роботу, вважає Зеленський

Фото: Скріншот, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у Києві може запрацювати навіть під час повномасштабної війни з Росією. Українська влада серйозно розглядає можливість відновити польоти.

Про це заявив глава держави Володимир Зеленський під час брифінгу 19 грудня.

"Відкриття аеропорту "Бориспіль" – це дуже серйозно, ми ставимо таке питання колегам. Нам потрібно більше ППО, ми працюємо над відкриттям", – сказав він.

За його словами, якщо аеропорт запрацює, то світ зрозуміє, що Україна перемагає у війні.

"Це як Чорне море – дуже серйозна операція. Відкриття "Борисполя" – це буде перемога українського ППО, це буде говорити, що Україна перемагає", – підкреслив Зеленський.

З "Борисполя" вилетів найбільший пасажирський літак

19 грудня з аеропорту вилетів Boeing 777-300 української авіакомпанії Skyline Express. Це вже вчетверте від моменту закриття повітряного простору над Україною у зв'язку з повномасштабною війною, коли в українському небі з'являються цивільні літаки.

"Рейс дотримувався найвищих стандартів авіаційної безпеки та безпеки польотів, відповідно до директив, які діють на час введення воєнного стану в Україні", – розповіли у пресслужбі летовища.

Скільки платять пілотам і технікам

Чутки про відкриття цивільних аеропортів в Україні з'являються вже не вперше. Тим часом на сайтах з пошуку роботи вже можна знайти вакансії для пілотів, техніків та інженерів. Наприклад, у "Борисполі" можна влаштуватися на наступні посади:

Зарплати обіцяють доволі пристойні. Наприклад, провідний інженер може отримувати понад 21 тисячі гривень, технік – 16 тисяч гривень, а пілоти – від 27 тисяч до 32 тисяч гривень.

Колишній глава "Борисполя" опинився за ґратами

Його звинуватили у зловживанні службовим становищем, що завдало понад 15,7 мільйона гривень збитків. Так, під розслідування з'ясувалося, що Дихне та керівниця служби орендних відносин Олеся Левочко у 2014-2019 роках надавали підприємцям в оренду приміщення, яке перебуває у власності Міністерства інфраструктури. А право на передачу цього майна в оренду має лише Фонд держмайна за відповідною конкурсною процедурою.

Раніше у ЗСУ розповіли, як відреагують російські окупанти, якщо в Україні запрацює цивільний аеропорт. Також ми писали про найзавантаженіші аеропорти світу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі