Під час винаймання житла у людей змінились вподобання. Тепер більшість українців обирають житло на першому поверсі, без панорамних вікон та ближче до укриття. Орендодавці вирішили не втрачати можливість заробити і здають людям навіть квартири-бункери та бомбосховища. Однак зверніть увагу, що жоден із варіантів не відповідає всім вимогам до справжніх укриттів.
Покажемо аналіз пропозиції на майданчиках оголошень та кілька найпопулярніших варіантів, пише OBOZREVATEL.
Квартира-бункер
Квартиру на цокольних поверхах і в підвальних приміщеннях покупцям пропонують як "бункер". Але таке житло не можна використовувати як бомбосховище. Воно не відповідає всім нормам безпеки.
Також варто памʼятати, що будинок може бути старий і є ризик обвалів. У Полтаві "квартиру-бункер" на цокольному поверсі без ремонту продають за 17 тисяч доларів.
Оренда бункера
На Миколаївщині бункер пропонують орендувати за ціною квартири. Господар просить за бункер, який оточений пагорбами і знаходиться за 10 км від міста – 2 тисяч гривень.
Площа приміщення становить 30 кв. метрів (повноцінна смарт-квартира), однак воно не призначене для тривалого проживання. В бункері немає ні каналізації, ні водопостачання.
Проєкт бункера
Звичайний льох, де зберігають продукти, хтось також вирішив продавати, як проєкт бункера. Приміщення площею від 10 квадратів продадуть за 100-125 тис. грн. Однак вам доведеться додатково платити за те, щоб закопати таку конструкцію та обладнати її вентиляцією.
Як орендувати свою першу квартиру
Раніше ми вже писали про те, на що варто звернути увагу, коли вперше орендуєте житло. Наприклад, найголовніший критерій – перевірити стан житла.
Коли зайдете до квартири, то одразу перевірте те, чи відповідає воно тим фото, які були в оголошенні. Випробуйте всі вимикачі та розетки. Переконайтеся, що вся сантехніка та прилади справні. Не забудьте уточнити у власника, де щиток, та який з перемикачів відповідає за його квартиру.
Також важливо перевірити, чи не протікають труби та стан вікон, адже від цього залежить те, як тепло вам буде взимку. Однак це не єдине, на що варто звернути увагу.
Також сайт Pro Гроші розповідав про "чорних рієлторів" і чим вони небезпечні та правила, як легально здавати свою нерухомість під оренду.