Фіолетовий колір в інтер’єрі виглядає досить цікаво. Спеціалісти не радять забагато його використовувати, адже він може негативно впливати на ваш емоційний стан. Однак, якщо його правильно поєднати, то він вас буде стимулювати до медитації та спокою.
Про це йдеться на сайті room to do.
Психологи стверджують, що творчі люди (поети, художники, вчені) більш прихильні до фіолетового кольору, але він не підійде прагматичним особистостям.
Якщо ви хочете бачити фіолетовий колір у дизайні дому, спочатку вирішіть, який із його відтінків вам більше підходить:
- фіолетовий;
- лавандовий;
- аметистовий;
- ірис;
- інжир;
- чорнослив.
Через те, що фіолетовий колір досить складний, то варто його поєднувати з великою кількістю додаткових акцентів. Найбільш гармонійними фонами можуть бути сірий та білий.
У вітальні краще використати світліші відтінки — гліциній, ірис, бузок. Якщо ж ви любите контраст, то можна змішувати фіолетовий з такими кольорами:
- жовтий – доповнить фіолетовий, подарувавши вам хороший настрій на весь день;
- лазурний – подарує відчуття легкості та спокою;
- оливковий, охра – створять чудову комбінацію з фіолетовим, злегка приземлюючи його, наближуючи до природи.
З чим не варто поєднувати фіолетовий колір
Краще не змішувати такий колір із яскравими та теплими відтінками, такими як:
- червоний;
- оранжевий;
- зелений;
- синій.
А от в дитячій кімнаті краще буде виглядати не такий насичений відтінок фіолетового. Він буде впливати заспокійливо на нервову систему дитини.
Як колір впливає на наші покупки
Раніше ми вже розповідали вам про те, що дії людей підвладні конкретним емоційним законам. І це правда, адже на нашу підсвідомість впливають безліч речей про які ми навіть не думаємо. Змусити вас купити товар може запах, що відчувається в повітрі, кольорова гамма, звуковий фон та ще купа деталей.
Наприклад, у ході величезної кількості рекламних досліджень експерти підтвердили, що товари з обгорткою жовтого, червоного, помаранчевого та інших кольорів теплих відтінків продаються набагато швидше, ніж схожі продукти, оформлені в іншій кольоровій палітрі.
Кожен конкретний тон, як і його відтінок, по-різному позначається на емоційному стані людини і його фізіології. Рекламники про це добре знають і саме тому використовують конкретні кольори, щоб впливати на вибір того або іншого продукту.
Детальніше про вплив кольорів на людину під час шопінгу ви можете прочитати у нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як виглядають і скільки коштують найдешевші квартири Києва. Також ми повідомляли про 5 ідей, які зроблять ваш інтер'єр стильнішим та свіжішим.