Зміни через повномасштабне вторгнення відбулися ледь не в усіх сферах життя українців. Також це стосується і ринку праці, адже через війну зʼявились нові професії та збільшилось вакансій.
Про це пише РБК-Україна.
Що змінилось
Від початку повномасштабного вторгнення ринок праці відновився на 93%. На перше місця зараз вийшли вакансії у сфері медицини та фармацевтики. Також зараз роботодавці шукають спеціалістів у сфері освіти та науки. А от найменше пропозицій у категорії "ІТ, комп'ютери та інтернет".
Саме протягом цих двох років українці стали більше хотіти працювати дистанційно, але кількість таких пропозицій на ринку скоротилася у чотири рази. Натомість збільшилась кількість вакансій у громадському секторі.
"У галузі "Неприбуткові, благодійні та громадські організації" – вакансій стало більше у 10 разів. Вдвічі збільшилася кількість вакансій для пенсіонерів, для людей з інвалідністю – на 22%, а ось для студентів – всього на 1%", – говорять експерти.
Які нові професії зʼявились на ринку
Передусім це спеціалісти Сил оборони:
бойовий медик;
гранатометник;
мінометник;
пілот дрона тощо.
У суспільстві є також новий запит на ментальне здоров'я, адже все більше людей шукають психологів (+136% у січні 2024 року до січня 2022 року) і психіатрів (+129%).
Зростає попит на фахівців з реабілітації та лікарів:
масажистів (+69%);
доглядальників (+67%);
кардіологів (+67%);
реабілітологів (+58%);
хірургів (+56%);
санітарів (+51%);
асистентів стоматолога (+44%).
Вимушений виїзд українців за кордон спонукав попит на викладачів англійської (+40%), польської (+69%), німецької (+93%), французької (+200%), іспанської (+218%).
Найбільше падіння пропозицій роботи відбулося у сфері IT:
Front-end розробник (-81%);
back end розробник (-75%);
тестувальник (-63%) тощо.
Повномасштабне вторгнення також позначилося і на роботі працівників сфери туризму, морських перевезень, будівництва. Дається в знаки відмова від російського програмного забезпечення. Саме тому менше пропозицій стало серед менеджерів з туризму (-62%); крюїнг-менеджерів (-56%); аналітиків 1C (-55%); архітекторів (-54%); дизайнерів інтер'єру (-53%).
Раніше ми писали, кому ще з українців збільшать зарплату у 2024 році. Також ми писали, що зміниться у банківській системі цього року.