Деякі заклади професійної освіти невдовзі почнуть готувати нових фахівців. У вересні з’явиться навчальна програма під назвою "Оператор цивільних дронів", її запровадять у семи областях України.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Опанування матеріалу і проходження професійної підготовки буде доступно в профтехах Львівської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської та Чернігівської областей.
Запровадження нової освітньої програми є частиною реформи, враховуючи, що більше 200 навчальних закладів подали заявку на створення умов для підготовки спеціалістів, необхідних державі в умовах війни та після її завершення.
"Вміти керувати цивільним дроном – надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни", – зауважив Федоров.
Він додав, що фінансова підтримка Європейського Союзу допомогла закупити дрони для практичного навчання і підготовки викладачів, які тепер зможуть передати свої знання учням. Згодом планують розширити мережу закладів професійної освіти з програмою "Оператор цивільних дронів" і затвердити навчальний стандарт, щоб забезпечити підготовку професіоналів своєї справи.
Як змінився попит на професії в Україні
Раніше ми розповідали, що внаслідок тривалої повномасштабної війни з Росією на ринку праці з’явилися нові професії. Здебільшого виникла потреба на спеціалістів Сил оборони:
- бойових медиків;
- гранатометників;
- мінометників;
- пілотів дрона тощо.
Змінилися запити у суспільстві, що відбилося на ринку праці. Населення частіше почало потребувати послуг психологів і психіатрів, аби покращити ментальне здоров'я, тож пропозиції серед роботодавців збільшилися на 136% та 129% відповідно (з січня 2022 року по січень 2024-го).
Плюс підвищився попит на фахівців з реабілітації та лікарів, а саме масажистів (+69%), доглядальників (+67%), кардіологів (+67%), хірургів (+56%), санітарів (+51%), асистентів стоматолога (+44%). Враховуючи масовий виїзд українців за кордон, збільшилася кількість пропозицій для викладачів іноземних мов.
Водночас низхідний тренд зачепив сферу інформаційних технологій:
- front-end розробників (-81%);
- back-end розробників (-75%);
- тестувальників (-63%).
Не оминули проблеми працівників сфери туризму, морських перевезень і будівництва. Представники останньої взагалі готуються до значних скорочень у 2024 році, враховуючи відсутність запитів на зведення будівель і дорожчання витратних матеріалів.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що потрібно знати про професію оператора дрона. Також ми повідомляли про прорив на ринку праці та розповідали, які нові професії з'явилися в Україні.