В Україні деякі громадяни зможуть безкоштовно отримати стипендії для навчання на IT-курсах. Їх організовує освітня платформа Prometheus за підтримки USAID. Можливість здобути професію в IT-сфері відкриється для внутрішньо переміщених осіб, а також для жителів прифронтових і звільнених територій.
Про це повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.
Освітня платформа планує надати 600 таких стипендій. На безоплатне навчання можуть претендувати жителі та ВПО, які на момент подачі заявки живуть у таких областях:
- Чернігівській;
- Сумській;
- Харківській;
- Дніпропетровській;
- Запорізькій;
- Херсонській;
- Миколаївській;
- Одеській областях.
Однак така можливість буде не для усіх жителів цих областей, а для визначених категорій. Серед них:
- ветерани, а також члени їхніх сімей (батьки, дружина/чоловік, діти);
- громадяни, що втратили роботу внаслідок війни;
- громадяни, у яких постраждало житло внаслідок російської агресії;
- інші вразливі категорії населення.
Які освітні програми будуть доступні
Майбутнім слухачам запропонують обрати одну із шести стипендіальних програм. У списку є такі:
Курс "Java Beginner". Навчання дасть змогу опанувати основи найбільш популярної мови програмування Java. Тривалість курсу – 17 тижнів.
"Frontend. Базовий курс від Ciklum". Тут можна навчитися верстати, створювати та наповнювати сайти й вебзастосунки. Тривалість навчання – 16 тижнів.
Курс "Тестувальник QA Manual". Для тих, хто хоче отримати базові знання з тестування програмного забезпечення. Курс тривалістю 11 тижнів.
Курс "Тестувальник QA Auto". Дасть змогу опановувати Python – мову програмування для новачків. Тривалість навчання – 11 тижнів.
Курс "DevOps та Kubernetes. Практичний інтенсив". Знання, отримані на курсі, допоможуть стати інженером DevOps. Він розрахований на 10 тижнів.
Курс "UX/UI Design Basic". Навчить проєктувати зручні диджитал-продукти. Тривалість навчання – 15 тижнів.
Подати заявку на стипендіальну програму можна до 7 жовтня включно. Для цього достатньо заповнити анкету на сайті платформи Prometheus.
Які професії частіше обирають українці
PR-менеджерка Work.ua Вікторія Білякова у коментарі сайту Pro Гроші зазначила, що зараз більшість нових кандидатів обирають професії в таких галузях, як "Готельно-ресторанний бізнес, туризм", "Освіта, наука", "Сфера обслуговування", "ЗМІ, видавництво, поліграфія", "Роздрібна торгівля", "Маркетинг, реклама, PR", а також у сфері "IT, комп’ютери, інтернет".
При цьому експертка наголосила, що особливим попитом користуються вакансії диджитал-фахівців. Це переважно програмісти у сфері ІТ. Конкуренція у цій сфері продовжує зростати.
Раніше ми писали про те, скільки можуть заробляти українці в столиці. Також ми розповідали, які фахівці в Україні можуть заробляти від 40 тис. грн.