Наука не стоїть на місці і світ намагається бути ближчим до "зеленого" переходу, який допоможе планеті позбутися шкідливих джерел енергії. 2022 рік не став винятком, і навіть його перша половина може порадувати унікальними відкриттями.
Pro Гроші зібрали п'ять найцікавіших "зелених" винаходів за цей рік і розповідають вам.
Піщана батарея
У Фінляндії вчені розробили батарею, яка може місяцями зберігати "зелену" енергію і зроблено її з піску.
За інформацією BBC, для цього приладу використовується низькосортний пісок і це допомагає заряджатися теплом, що походить з енергії сонця та вітру.
Спеціальний пісок акумулює тепло при температурі близько 500 градусів Цельсія і це дозволить обігрівати взимку житлові будинки і на додаток, дешевше традиційних видів енергії.
Енергія із космосу
Ця розробка належить китайським вченим, повідомляє авторитетна агенція Bloomberg. Саме вони успішно випробували модель технології, яка у майбутньому дозволить передавати сонячну енергію із космосу на Землю.
Інноваційний винахід – це спеціальна електростанція, яка вловлює сонячне світло на величезній висоті і перетворює його на мікрохвильові промені.
"Впіймані" промені повітрям передаються на наземну приймальну станцію і вже на ній перетворюються на електрику. Прилад ще знаходиться на стадії доопрацювання і в майбутньому вчені хочуть розвинути його настільки, щоб передавати енергію можна було з сонячних орбітальних батарей на Землю.
Водневий автобус
Не відстають від прогресу і поляки, які представили водневий автобус – NesoBus. Працюючи повністю на зеленому паливі, він може проїхати без дозаправки 450 кілометрів.
Компанія Polsat Plus, яка розробила автобус, розповіла, що Neso це абревіатура фрази "Nie Emituje Spalin i Oczyszcza". З польської фраза перекладається так "Не виділяє вихлопні гази та очищує повітря".
Унікальний транспорт повертає в атмосферу лише чисту водяну пару. Його довжина 12 метрів і він може одночасно перевозити до 93 пасажирів.
Воднева гармата
У США вчені вигадали і вже випробували водневу імпульсну гармату, яка дозволить відправляти космічні супутники на орбіту.
Компанія Green Launch, яка займалася розробкою, повідомила, що установка практично не впливає на навколишнє середовище, а також досить дешева у виробництві.
Зараз гармата здатна вистрілювати лише дуже маленькими снарядами, наприклад, міні супутниками.
Дерев'яні батареї
Батарейки з деревини вигадали у Швеції. Вони зберігають електрику завдяки спеціальній речовині – лігніну.
Як повідомляє Euronews, речовина відповідає за твердість дерева і для отримання електрики тонкий шар лігніну наноситься на фольгу або пластик.
Проблема в тому, що виділити лігнін з деревини – це складно та недешево, але він міститься не тільки в ній. Його можна знайти у відходах целюлозно-паперового виробництва, які мертвим грузом лежать на могильниках.
Саме їхню утилізацію шведи вважають чудовим кроком для "зеленої" енергетики.