В Україні можуть не приймати деякі гривні в банках і закладах. Однак, громадяни мають можливість обміняти ці кошти у відділах Національного банку України.
Про це пише pmg.ua.
Які купюри не приймають банки
Варто запам'ятати, що у вас можуть не прийняти деякі паперові гривні, а саме:
- забруднені хімічними речовинами;
- забруднені більш ніж на 55% площі банкноти.
Також банки та юридичні особи не зможуть приймати ті гривні, які пошкоджено:
- водою;
- вогнем;
- хімікатами тощо.
У вас не приймуть гроші, якщо їх забруднено більше, ніж 55% від початкової площі банкноти. Також не будуть прийняті ті купюри, які склеїлися через пошкодження, особливо це стосується двох або більше банкнот. Також не приймуть ті, що забруднені радіоактивними чи хімічними речовинами, що можуть завдати шкоди здоров'ю.
В Україні можуть обміняти такі купюри у відділеннях НБУ, але лише за умови надання офіційних документів, які підтверджують, що щодо них було проведено дезінфекцію або дезактивацію.
Яку валюту на обмін приймають банки
В Україні не приймають долари, випущені до 1996 року, а також купюри з певними дефектами в банках і обмінниках. Однак їх можна надіслати на обмін до іноземного банку, також відомого як інкасо.
На такий обмін приймають:
- пошкоджені вогнем, водою, хімікатами купюри;
- банкноти, що розірвали на частини;
- якщо є пошкодження захисних елементів;
- із забрудненнями, які видно при просвічуванні ультрафіолетом.
Інкасо може зайняти до 18 місяців, а комісія може становити приблизно 30% від номінальної вартості валюти.
Крім того, не кожен банк може обміняти стару банкноту. Хоча жоден з них не має права відмовляти в операціях, деякі касири все ж відмовляються. Проте діяльність касира регламентується не лише НБУ, а й внутрішніми приписами самого банку.
Раніше ми розповідали про те, чому доларова купюра 1996 року викликає страх у банків та обмінників. Також ми писали про те, як самостійно визначити справжність доларових купюр.