Зарплата бійців Збройних сил України, яких рекрутують, залежатиме від кількох факторів. А саме від посади та особливих завдань, які вони виконують.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова в ефірі телемарафону.
Під час ефіру у спікера поцікавились, якою буде зарплата у рекрутованих бійців. Наприклад, у "Азова" виплати варіюються від 25 до 125 тисяч гривень.
"Грошове забезпечення визначено законом залежно від того, яку посаду обіймає людина, а також чи виконує вона особливі завдання, чи воює безпосередньо, наприклад, на першій лінії", – розповіла Калмикова.
Заступниця міністра оборони України пояснила, що "вилка виплат", яка є в "Азові", враховує зарплату "з бойовими й без бойових".
Кого з українських військових можуть залишити без премій
Раніше ми вже пояснювали, що лишитись без виплат можуть військові, які порушили ті чи інші правила щодо проходження військової служби. Сюди відносять:
осіб, які без поважних причин не вийшли на військову службу або навчання;
осіб, які під час проходження служби або ж в позаслужбовий час вживають алкогольні напої або наркотичні речовини;
осіб, які отримали дисциплінарне стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідність, позбавлення військового звання або ж пониження на посаді;
осіб, які отримали покарання через корупційний злочин;
осіб, які за один місяць отримали три дисциплінарні стягнення (або ж більше);
осіб, які під час проходження служби скоїли аварію або ж інші дії, що призвели до загибелі людей;
осіб, які порушили певні вимоги, через що було завдано серйозних матеріальних збитків;
осіб, які були звільнені за службовою невідповідністю або ж за невиконання умов контракту військового в Україні.
Важливо розуміти, що військовий, який вчинив те чи інше порушення, не зможе отримати премії саме за місяць, в якому сталась така подія, або ж за той місяць, коли його покарали. Більше про це ви зможете прочитати в нашому матеріалі.
Хто з військових знову отримуватиме 100 тисяч гривень
Згідно з рішенням Міністерства оборони України виплати у цьому розмірі можуть отримувати не лише бійці, які знаходяться на лінії фронту, але і ті, що знаходяться далеко від "передка". Передбачено наступні виплати:
30 тисяч гривень – військові, які розміновують території за межами зони ведення бойових дій. Нарахування відбувається з 29 вересня;
50 тисяч гривень – військові зі складу командування та штабів, які здійснюють управління частинами підрозділів. Такі виплати встановили з 29 вересня, раніше вони отримували 30 тисяч гривень;
100 тисяч гривень – військові, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій. Нарахування відбувається з 29 вересня. Раніше вони також отримували 30 тисяч гривень;
100 тисяч гривень – військові ракетних військ, протиповітряної оборони, а також артилерії, які здійснюють вогневе ураження противника без умови перебування в зоні бойових дій. Нарахування відбувається з 29 вересня.
Про іншу інформацію ви зможете дізнатися тут.
Раніше ми писали, які виплати та пільги може отримати в Україні "дитина війни", а також скільки можуть отримувати ВПО, які займаються активною громадською діяльністю після вимушеного переміщення.