Багато чоловіків пішли служити в лави ЗСУ, однак деякі з них мають заборгованість по аліментах. Зараз вони отримують бойові виплати та додаткові винагороди. А тому виникає питання про те, чи стягують виплати на дитину з військовослужбовців.
Про це розповідає юристка Оксана Рябчук.
Який порядок стягнення аліментів з військовослужбовців
На сьогодні військові теж мають сплачувати аліменти. Наразі ця частина законодавства не містить значних змін. Отже, вона залишається такою, як і була до воєнного періоду. Виходить, що виплати можуть стягувати:
в добровільному порядку;
в примусовому порядку (судовому);
також можливе укладення договору між колишнім подружжям, де прописаний розмір, строки та період, протягом якого виплачуються аліменти.
З яких доходів військовослужбовець платить аліменти
Військові отримують такі види доходів:
щомісячна основна виплата;
щомісячна додаткова винагорода, яка встановлена на період дії воєнного стану в країні;
одноразова додаткова винагорода (бойові виплати).
Раніше аліменти стягувались тільки з основної виплати. Однак наразі навіть з "тимчасових грошей", які військовому виплачують не щомісячно, можуть утримувати аліменти.
Розмір аліментів у 2023 році
Їхня сума визначається судом і залежить вона від кількості дітей у колишнього подружжя.
Якщо сімʼя має 1 дитину, то стягненню на аліменти підлягає сума у розмірі 1/4 доходу військового; якщо 2 дітей – 1/3; якщо 3 дітей і більше, то – 1/2.
Яка мінімальна сума аліментів у 2023 році
Вона обчислюється відповідно до встановленого прожиткового мінімуму на дитину:
діти віком до 6 років – 2 272 грн;
діти віком від 6-18 років – 2 833 грн;
діти віком від 18-23 років – 2 684 грн.
Що буде за несплату аліментів
Іноді буває так, що хтось із батьків ігнорує виплату аліментів. Якщо так стається, то людину може бути притягнуто до цивільної та адміністративної відповідальності:
- суспільно корисні роботи;
- обмеження у праві виїзду за кордон;
- обмеження у праві керування автомобілем.
Також таким батькам може навіть загрожувати кримінальна відповідальність. Виходить, що їх можуть притягнути до громадських робіт, домашнього арешту та обмеження волі строком до 2 років.
У разі, якщо оплату аліментів було прострочено, один з батьків має повністю погасити заборгованість з урахуванням 3% річних від суми боргу.
Якщо вас зацікавила ця тема, то більше інформації ви можете знайти в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші вже розповідав вам про те, як онлайн оформити допомогу при народженні дитини. Також ми писали, як дати своїй дитині все без грошей та що для цього необхідно українцям.