UA RU

Заробляли по 30 тисяч гривень: як "підприємці" ледь не розбагатіли на туристах

Українським правоохоронцям вдалося викрити масштабну корупційну схему, внаслідок якої держава втратила чималої суми грошей

Фото: Pro Гроші

ДБР викрила корупцію у Карпатському Національному природному парку

Фото: Pro Гроші

У Державному бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну корупційну схему, до створення якою може бути причетний очільник Карпатського Національного природного парку. Держбюджет недорахувався майже одного мільйона гривень – кошти, які туристи платили за сходження на Говерлу.

Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

За попередньою інформацією, у нацпарку на посаді касира працював знайомий заступника директора. Чоловік працював на туристичному маршруті при сходженні на Говерлу. Керівник порадив йому він не видавати частину чеків туристичним групам та окремим громадянам.

"Офіційно необліковані кошти відкладали до "чорної каси", а потім привласнювалися тими, хто створив цю схему. Щодня бюджет поповнювався на майже 30 тисяч гривень, а держава, у підсумку, зазнала збитків у розмірі одного мільйона гривень", – кажуть у ДБР.

Зазначається, що горе-бізнесмени збагачувалися таким чином з червня цього року починався туристичний сезон та збільшувалася кількість любителів гір, які прямували підкорювати Говерлу.

Зараз на території Карпатського НПП тривають обшуки, також правоохоронці перевіряють діяльність Говерлянського лісництва. Під перевірку потрапили й тимчасове місце проживання підозрюваних у корупції. Офіційну підозру підприємцям висунуть вже після аудиту та експертизи.

Нардепа підозрюють у багатомільйонних махінаціях

У НАБУ та САП вважають, що народний обранець Роберт Горват приєднався до махінацій щодо заволодіння земельними ділянками площею близько 320 гектарів. Через дії депутата бюджет країни недорахувався 123 мільйонів гривень.

Зауважимо, що підозрювані, серед яких опинився член групи "Довіра" Роберт Горват, можуть отримати чималий термін. Їм висунуті підозри за ч. 5. ст. 191 Кримінального кодексу України.

Наразі цю справу ще розслідують правоохоронні органи.

Корупція у ТЦК

Раніше ми писали, як Службі безпеки України вдалося викрити ще дві корупційні схеми в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Щодо першого випадку, то тут спецпризначенці затримали затримати заступника начальника Херсонського ТЦК та СП. Вважається, що він був причетним до схеми, яка допомагала військовозобов'язаним уникати служби у ЗСУ. Щоб отримати документи про непридатність чоловіки платили по 4,5 тисячі доларів.

Практично ідентична схема діяла у Івано-Франківській області. Але тут головним підозрюваним став голова військово-лікарської комісії, який "дарував" громадянам довідки про непридатність та отримував за це одну тисячу доларів.Усі винуватці отримали підозри від слідчих органів.

Нагадаємо, що впливовий військовий в Одеській області завдав серйозних збитків українському бюджету. Також ми писали, скільки заплатять українцям, якщо вони повідомлять про корупцію.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі