В Україні долар є досить популярною валютою. Однак про це знають і фальшивомонетники, які намагаються зробити все, аби українці отримали підроблені гроші.
Про це пише РБК-Україна.
Як відрізнити фальшиві гроші
Водяні знаки. Правильна доларова банкнота має водяний знак. Його ви можете помітити, коли піднесете купюру до світла.
Особлива друкована нитка. На аутентичних доларах є тонка металева нитка. Вона простягається від одного краю банкноти до іншого. Колір, позиція та надписи на нитці варіюються в залежності від номіналу.
Рельєфний друк. Оригінальні банкноти виготовляються за допомогою спеціального методу друку. Саме завдяки йому деякі елементи залишаються відчутні на дотик.
Ультрафіолетове світло. Під його впливом аутентична банкнота буде випромінювати яскраве блакитне або червоне світло. І воно відрізняється в залежності від банкноти.
Правильна текстура. Справжні банкноти виготовляються з особливого типу паперу, який складається з бавовни та льону, а тому на дотик відчувається він інакше, ніж звичайний папір.
Також варто пам'ятати, що:
- справжні банкноти мають серійний номер, який є унікальним, а ще він відповідає визначеному шрифту та розміру;
- в деяких банкнотах великого номіналу, наприклад, в 100-доларовій купюрі, є оптичні елементи. Це зображення або кольори, які змінюються при нахиленні банкноти;
- фальшиві банкноти часто не відтворюють всі тонкі художні деталі, присутні на справжніх доларах.
Якщо ж ви думаєте, що банкнота фальшива, то ви завжди можете звернутися до банку або поліції.
Що буде з валютою до кінця літа?
Наразі на курсові коливання долара протягом поточного літа можуть впливати лише три фактори, а саме:
- повернення до ринкового курсоутворення;
- зміна ситуації на фронті;
- надходження грошової допомоги від міжнародних партнерів.
Варто розуміти, якщо відбудуться значні зміни на фронті, пов'язані з українським контрнаступом, та спостерігатимуться успіхи або інші результати, то у такому випадку можливі відчутні зміни курсу в обидва напрямки, в залежності від результатів.
Детальніше про вплив кожного з цих чинників на курсові зміни читайте в нашому матеріалі.
Що буде з валютою протягом цього тижня (19-25 червня)
Тобто спостерігатимуться незначні коливання в межах кількох копійок, але в принципі нічого вражаючого не станеться. Курс долара залишиться в раніше сформованому коридорі, а саме 37-38 гривень.
Наразі в Україні нормальна ситуація з насиченістю ринка валютою, попит на долар потроху вгамовується та не спостерігається якогось додаткового ажіотажу.
Раніше ми розповідали, в якій валюті українцям краще зберігати гроші. Також ми писали, які доларові купюри можуть відмовитися приймати в банках та обмінниках.
Більше про курс валют в Україні читайте в нашій спецтемі.