В Україні з 1 лютого зміниться порядок виплат додаткової грошової винагороди деяким військовослужбовцям.
Про це йдеться в постанові Кабміну №43 від 20 січня 2023 року.
Що зміниться
Йдеться про застосування нового підходу до виплат 30 000 та 100 000 гривень військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. При цьому розмір такої винагороди військовим, які перебувають на передовій, не змінюється. Це стосується також сімей полонених та зниклих безвісти.
Підхід до нарахування грошової винагороди зміниться для тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій. Таке рішення ухвалено задля дотримання принципів справедливості щодо стимулювання воїнів сил безпеки та оборони України.
З 1 лютого 2023 року виплати залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності та специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Зміни торкнуться винятково:
- військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України;
- строковиків і курсантів ВВНЗ;
- офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.
Відповідно до постанови, військовослужбовцям, які перебувають в тилу, не скасують грошову винагороду, а просто змінять порядок виплат в залежності від місця перебування.
При цьому з 1 лютого збільшується щомісячне основне грошове забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців таким чином, щоб мінімальний його рівень для бійців ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби становив не менше 20 100 грн, а для ДСНС та Нацполіції – не менше 17 000 грн.
Яку допомогу отримують військові у разі поранення
Розмір одноразової допомоги залежить від важкості поранення й від того, чи зумовило воно настання інвалідності. Приблизні розміри у 2022 році становили від 600 тисяч до майже мільйона гривень.
Залежно від групи інвалідності, військові у 2023 році отримуватимуть такі виплати:
- I група інвалідності – 1 073 600 гривень (400-кратний розмір прожиткового мінімуму);
- II група інвалідності – 805 200 гривень (300-кратний розмір прожиткового мінімуму);
- III група інвалідності – 671 000 гривень (250-кратний розмір прожиткового мінімуму).
У разі, якщо військовий отримав поранення, яке не зумовило інвалідність, однак призвело до часткової втрати працездатності, то залежно від її ступеня розмір виплат коливався від 134 тисяч до 187 тисяч гривень (від 50 до 70 прожиткових мінімумів).
Раніше ми розповідали, де тепер чекають призовників після вручення повістки. Також ми писали, що про кожного призовника знає військкомат.