Далекобійник – це людина, яка керує вантажним автомобілем та перевозить речі на великі відстані, це важка та складна робота, як кажуть, вона для справжніх чоловіків. Професія вимагає бути уважним та відповідальним, також необхідне вміння миттєво реагувати на ситуацію на дорозі та приймати правильне рішення.
Сайт Pro Гроші розбирався, яку зарплату отримують далекобійники за свою нелегку працю.
Які навички треба мати, аби стати далекобійником
Професія не вимагає спеціальної освіти, достатньо отримати водійське посвідчення відповідної категорії, мати досвід перевезень та базові знання автослюсаря.
У 2023 році, згідно із статистикою середньої зарплати на популярному сайті пошуку роботи, далекобійник в Україні в середньому середньому заробляє 470 724 ₴; точніше, ставка заробітної плати становить 39 227 ₴ на місяць, 9 807 ₴ на тиждень або 245,17 ₴ на годину.
Цікаво, що ставка заробітної плати може змінюватися залежно від того, де ви працевлаштовані. При отриманні середньої заробітної плати, найнижча річна становить 420 540 ₴, а найвища ставка – 520 908 ₴.
Обов'язки далекобійника
- перевезення вантажів зі складу (об'єкта, виробництва) замовника за вказаним маршрутом;
- виконання дрібного та великого ремонту автотранспортного засобу;
- заправлення ТЗ паливом;
- надання допомоги під час вантажно-розвантажувальних робіт;
- суворе дотримання встановленого графіка;
- робота із супровідною документацією.
Професія небезпечна, адже нерідко на великовантажні машини, навантажені дорогою продукцією, нападають. Тому далекобійник має бути фізично сильною і винахідливою людиною, яка має мінімальні навички самооборони. Він може виконувати вищеперелічені обов'язки самостійно, однак у складні та довгі рейси найчастіше їздить із напарником.
Плюси професії
- Досвідчені водії, які мають на руках права з необхідною категорією та медичні документи, швидко знайдуть хорошу роботу.
- ВНЗ далекобійнику не потрібний.
- Дальнобійник відповідає виключно за перевезення вантажу, а не митне оформлення.
- Високі заробітні плати, роботодавець може сплачувати за проживання, харчування, лікування водія, що знаходиться в рейсі.
- Професія пов'язана із подорожами. За роки діяльності можна відвідати десятки міст та країн.
- Співтовариство далекобійників дуже дружне, тому водії надають один одному допомогу на дорозі без зайвих питань.
- Можливість зібрати кошти та купити власну великовантажну машину, що дозволить у перспективі змінити юридичний статус, ставши приватним підприємцем.
- Робота для далекобійників є завжди, тож проблем із пошуком високооплачуваної вакансії не буде.
Мінуси роботи
- Діяльність складна та небезпечна. Занадто високий ризик нападу дорожніх бандитів.
- Умови праці не можна назвати простими, адже далекобійник здійснює ремонт великовантажного автомобіля, який на будь-якому відрізку маршруту може просто зупинитись через поломку. Водієві доводиться лежати на землі, проживати практично в польових умовах, де немає ні душа, ні нормального харчування.
- Для діяльності у цій сфері потрібно зібрати солідний пакет документів.
- Тривалі рейси, адже у разі роботи на міжнародних маршрутах далекобійник може проводити в дорозі 2-5 місяців і більше.
Раніше ми розповідали, за що водіям електросамокатів загрожують штрафи до 17 тисяч гривень. Також ми писали, за яке порушення водії зможуть платити менше.