Українці з 11 січня можуть подавати заявки на обмін старих електричних ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Ця послуга наразі доступна мешканцям Львова, Вінниці, Черкас та Одеси. У лютому обмінювати лампочки зможуть українці в усіх регіонах.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
Де зареєструватися на обмін?
Записатися на бета-тест обміну п'яти старих ламп на п'ять нових енергоощадних можна за посиланням.
Для того, аби взяти участь у бета-тесті необхідно:
- відкрити за посиланням;
- натиснути на "Обмін лампочок";
- вказати своє ім'я та прізвище;
- операційну систему свого смартфона;
- адресу електронної пошти.
"У застосунку Дія українці зможуть подати заявку на безоплатний обмін старих ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи. Перехід на такий тип ламп дозволить у 15 разів зекономити електроенергію", – зазначили у відомстві.
Хто може брати участь у програмі?
Обміняти лампи зможуть українці, які:
- досягли 18 років;
- мають верифікований РНОКПП;
- раніше не отримували лампочки на "Укрпошті".
Як відбуватиметься обмін?
Після оформлення заявки свої LED-лампи треба забирати у відділеннях "Укрпошти". При цьому, як повідомив гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський, обмінювати потрібно усі лампи одразу. Тобто, вам не вдасться п'ять разів підряд приходити на пошту і кожного разу обмінювати по одній лампочці.
Зазначається що обміняти лампочки можна і без попередньої реєстрації, але вам може банально не вистачити LED-ламп.
Ситуація зі світлом 11 січня
В Україні продовжує панувати морозна погода, через що в енергосистемі зростає дефіцит потужності. За інформацією Укренерго, станом на ранок критично ліміти перевищили у Дніпропетровській та Харківській областях. Тому для збереження стабільної роботи енергосистеми були застосовані аварійні відключення.
У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням досі складна через серйозні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій.
"Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та тимчасову окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б повною мірою покрити потребу в електроенергії", – зазначили в Укренерго.
Раніше ми розповідали, що змінилося у графіках відключень світла у Києві. Також ми писали, які обленерго в Україні порушують правила відключень електроенергії.