UA RU

Українцям пропонують фейкову допомогу: в НБУ попередили про шахраїв

Розповідаємо, як не потрапити "на гачок" злочинців та зберегти власні гроші на платіжних картках

Фото: НБУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Фото: НБУ, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Від початку повномасштабної війни, на жаль, в Україні почастішали випадки платіжного шахрайства.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

Який найпоширеніший вид шахрайства

За даними регулятора, найчастіше злочинці пропонують фейкову соціальну допомогу від державних та навіть міжнародних організацій українцям, котрі постраждали від бойових дій.

"У 2022 році НБУ виявив близько 4500 фішингових ресурсів, для порівняння – у 2021 році ця цифра була на порядок меншою", — зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Як пропонують боротися із шахраями

Як повідомили в Нацбанку, Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України запустив проєкт щодо протидії кібершахрайству у фінансовому секторі.

Головне завдання проєкту – зменшити переходи користувачів на шахрайські сайти шляхом перенаправлення їх на сторінку з попередженням, що сайт створений зловмисниками.

"Для крадіжки коштів зловмисники проводять фішингові кампанії, метою яких є виманювання даних для доступу до банківських рахунків. Обіцянки шахраїв варіюються в залежності від актуальних новин, особливо тих, що стосуються надання громадянам державної та міжнародної фінансової допомоги, також вони організовують фейкові збори коштів для надання допомоги ЗСУ",– йдеться в повідомленні.

В якій валюті ви зберігаєте заощадження?

Які правила безпечного онлайн-шопінгу

Сайт Pro Гроші раніше розповідав про те, як купувати онлайн, щоб не залишитись без грошей.

Ознаки шахраїв в онлайн-торгівлі

Псевдопродавець:

Псевдопокупець для введення в оману продавця виманює повні реквізити картки:

Наприклад, вони можуть сказати, що у них виникли проблеми з оплатою, у зв’язку з тим, що платіж від імені юридичної особи та потрібно більше інформації про картку.

Ми розповідали, як страждають клієнти Приват Банку від шахраїв. Також сайт Pro Гроші писав, як наших громадян дурять у Польщі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі