Після підриву Каховської ГЕС багато населених пунктів опинилися під водою, люди втратили свої домівки, речі тощо. Їм довелося евакуюватися в інші міста та починати життя заново, тому Кабмін ухвалив рішення щодо надання одноразової грошової допомоги постраждалим від підтоплення жителям Херсонської та Миколаївської областей.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону.
Скільки виплачуватимуть?
За її словами, Кабмін виділив Херсонській та Миколаївській обласним військовим адміністраціям 564 875 000 гривень для допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Каховської ГЕС.
Розмір одноразової грошової допомоги становитиме 5 000 гривень. Зазначається, що таку виплату зможуть отримати всі постраждалі від повені. Ба більше, таким особам також буде виплачена додаткова фінансова допомога від Міжнародної організації з міграції ООН. Її розмір становитиме 6 600 гривень на одну людину.
"Дякую уряду за оперативне реагування. Найкраща допомога людям – це гроші й швидко. Окрему подяку висловлюю Міжнародній організації з міграції, що відгукнулися й готові надати підтримку людям, які зазнали лиха", – зазначила Ірина Верещук.
Хто може розраховувати на компенсацію внаслідок підтоплення?
В уряді планують розробити механізм компенсацій для людей, які втратили свої домівки внаслідок підриву Каховської ГЕС. Розраховувати на таку допомогу зможуть українці, які:
отримали матеріальну шкоду, завдану будь-якому майну, товару, нерухомості, виробництву, що перебували у власності чи розпорядженні;
втратили вигоду – дохід, який можна було б отримати від ведення діяльності, якби не сталось катастрофи;
отримали моральну шкоду (стосується фізичних осіб);
залишилися з невиплаченою заробітною платою (тільки якщо трудові відносини були призупинені після катастрофи);
отримали додаткові витрати через злочинні дії країни-агресора.
Проте, щоб отримати відшкодування, власникам житла потрібно надати до суду такі документи:
акт інвентаризації майна;
балансова довідка;
технічна документація на майно;
технічні паспорти Бюро технічної інвентаризації (БТІ);
паспорти на обладнання, транспортні засоби тощо;
протоколи поліції, ДСНС;
довідка Торгово-промислової палати (ТПП);
фотофіксація збитків – стан майна до та після пошкодження.
Раніше ми розповідали, чи загрожуватиме українцям дефіцит продуктів через теракт на Каховській ГЕС. Також ми писали, як підрив ГЕС вплине на врожай та інфляцію.