В кожній країні різний рівень цін та заробітків населення. Відповідно, на одну філіжанку кави доведеться працювати десь більше, а десь менше.
Аналітики Picodi.com зробили рейтинг зі 102 країн, в якому показали, скільки в якій країні доведеться працювати на одне капучино.
Як проводили дослідження
Отже, вартість одного капучино в кожній країні експерти взяли з ресурсу numbeo.com, на якому сотні тисяч користувачів з усього світу збирають ціни на різні товари та послуги. Також їм необхідні були актуальні дані про середній рівень зарплат. Їх вони взяли з офіційних сайтів держстатистик чи відповідних міністерств. Податки вирахували за допомогою місцевих калькуляторів зарплат.
"Місячну зарплату ми поділили на 21 (середня кількість робочих днів у місяці), на 8 (середня кількість робочих годин впродовж одного дня) і на 60 (кількість хвилин в 1 годині). У країнах, де статистичні служби користуються тижневими ставками, розмір доходу був поділений на 5. Для конвертації валют використано середній курс Google Finance на період з 1 по 23 вересня 2022 року", – пояснили аналітики.
Врешті вийшов список зі 102 країн, де по кожній видно, скільки хвилин доведеться пропрацювати на каву.
Хто очолює рейтинг і де Україна
Першими є Андорра та Австралія. Там на каву можна заробити за 8 хв праці. Наступними йдуть Люксембург та Швейцарія, оскільки якщо зіставити вартість напою з середньою заробітною платою в країні, то вийде, що на капучино можна заробити за 9 хв.
"Найприємніші для кавоманів ціни в Україні (1,07$), Тунісі (0,70$) та Алжирі (0,58$). В Україні при середній вартості напою 39 грн заробити на нього можна за 35 хв. Це 69-е місце в рейтингу. Сусіди-поляки отримають капучино раніше – за 23 хв (45-е місце). А жителі Угорщини та Словаччини "заплатять" за свою каву 18 і 22 хвилинами праці відповідно", – ідеться в дослідженні.
Останніми виявились Шрі-Ланка, Індонезія та Нігерія. Там на капучино треба працювати від 1,3 год. до понад 2 год.
Які послуги під час війни шукають українці
Раніше ми писали про те, що за пів року повномасштабної війни кількість пропозицій послуг та відгуків на них майже збігається, і є однаково великою. З березня по серпень цього року найбільше люди цікавились такими послугами:
- будівництвом, ремонтом та прибиранням (2,9 млн відгуків);
- перевезеннями та транспортними послугами (2,4 млн відгуків);
- сировиною, матеріалами (2,2 млн відгуків);
- послугами з краси та здоров'я (2,2 млн відгуків);
- авто та мото послугами (1,9 млн відгуків).
Попри війну люди активно цікавилися зокрема манікюром у березні, грумінгом собак/котів у червні та нарощуванням вій у серпні.
Читайте також наш матеріал про те, як подорожчала електроніка в Україні і на що саме люди активно витрачають гроші. Також дізнавайтеся, який малий бізнес найбільш прибутковий і що треба знати для його успішного запуску.